Zabawy z rodzicami chustą animacyjną

Wydarzenie dodał(a) Anetta Ślusarz

Rodzice dzieci 5- letnich mogli poczuć się jak ich pociechy, bowiem uczestniczyli w zabawach integracyjnych prowadzonych wg. pedagogiki zabawy, a przyborem , który posłużył nam do wspólnej zabawy była chusta animacyjna.  To właśnie ta kolorowa chusta umożliwia lepsze poznanie dzieci, ułatwiła wejście w grupę, oraz pokonywanie lęku przed nową sytuacją. Wyzwala radość, rozładowuje napięcia i powoduje, że dzieci są otwarte i spontaniczne.

Na pewno jest to atrakcyjna forma zabawy, która daje dzieciom dużo swobody, wyzwala ich własną aktywność. Pomaga również pozbycia się nadmiaru agresji i energii.
Jestem przekonana, że zabawy z chustą warto znać i stosować.

W trakcie zabaw przedszkolacy mieli szansę przełamać swoje lęki, wyzbyć się kompleksów, nawiązać bliższe kontakty z rówieśnikami oraz zaspokoić wiele innych i istotnych dla rozwoju potrzeb. Każde dziecko miało okazję uczyć się, zdobywać nowe umiejętności, wartości społeczne i moralne, doświadczać wzruszeń, emocji i uczuć. Uzyskane efekty pracy z dziećmi prowadzone pedagogiką zabawy zachęcają do prowadzenia zajęć otwartych z udziałem rodziców, którzy nie znają się nawzajem. Zarówno dzieci, które uczyły się pozytywnych relacji i komunikowania się z innymi, tak i rodzice chociaż na chwilę mogli oderwać się od codziennych obowiązków. Z obserwacji jasno wynika, że nie tylko dzieci, ale i rodzice doskonale się bawili i chcieliby podobnych spotkań, ponieważ panuje na nich miła atmosfera, można się lepiej poznać a jednocześnie rodzic wspiera dziecko w nowych sytuacjach.

od Anetta Ślusarz

do Anetta Ślusarz