Matematyka na wesoło

Wydarzenie dodał(a) Anna Katarzyna

„Matematyka na wesoło” – to zajęcia i zabawy, które towarzyszyły naszej grupie przez ostatni tydzień. .Już od poniedziałku z dziećmi przygotowaliśmy kącik matematyczny, do którego rodzice przynieśli nam wagę sklepową, samodzielnie wykonali geoplany oraz zegar do ćwiczeń, przynieśli również patyczki po lodach, które zostały przez nas wykorzystane do zajęć i zabaw.

Jako atrakcję przygotowałam  nietypowe układanki – wkładki do jaj oraz kolorowe nakrętki po butelkach – została to tzw.  rytmiczna układanka . W kąciku zabawy było co niemiara – ważenie, układanie,  przekładanie, były również ćwiczenia grafomotoryczne z wykorzystaniem mazaków sucho ścieralnych.

Ponieważ dzieci chciały pochwalić się rodzicom swoimi wiadomościami oraz zaprosić do wspólnej zabawy z matematyką. – 24 – listopada odbyły się warsztatowe zajęcia otwarte dla rodziców – „A czy wy tak potraficie”. W czasie zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech podczas zabaw matematycznych, a na koniec przystąpili do wspólnej pracy – wykonywa nietypowych pomocy matematycznych. Dzieci i rodzice zostali podzieleni na 3 zespoły, każdy miał inne zadanie:

I – robienie liczydeł – nawlekanie po 10 koralików – i przeliczanie,

II – przygotowanie dużych kostek, do przeliczania oczek

III – przygotowanie układanki – Patyczaki – malowanie patyczków po lodach w czterech kolorach

Był śmiech a przede wszystkim radość dla dzieci , które z pomocą rodziców chętnie pracowały. A zajęcie wskazało rodzicom, że nawet z wykorzystaniem prostych rzeczy daje dużo możliwości zabawy ze swoja pociechą.

od Anna Katarzyna

do Anna Katarzyna