Turniej Zdrowia wśród przedszkolaków

Wydarzenie dodał(a) Renata Stachowicz

Jednym z podstawowych zadań wychowawczych przedszkola jest wychowanie zdrowotne dziecka.

Okres przedszkolny szczególnie sprzyja wyrabianiu elementarnych nawyków higieniczno-kulturalnych, niezbędnych do rozwijania samodzielności, zamiłowania do czystości, dbałości o estetyczny wygląd, porządek oraz ogólną kulturę zachowania się. Dzieci powinny świadomie zdobywać przyzwyczajenia, powinny wiedzieć, w jakim celu to robią, bowiem w znacznej mierze udział świadomości w przeżywaniu decyduje, czy te przyzwyczajenia staną się głęboko zakorzenionymi potrzebami kulturalnymi w życiu.

W ramach promocji zdrowia i propagowania idei zdrowego stylu życia w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Mielcu, dzieci wzięły udział w zorganizowanym Turnieju Zdrowia.

W trakcie trwania tej uroczystości przedszkolaki miały możliwość obejrzenia przedstawienia teatralnego przygotowanego przez dzieci 4 – letnie. Głównym celem zaprezentowanego montażu słowno – muzycznego było zachęcenie przedszkolaków do dbania o zdrowie i higienę. Również odpowiednio dobrane piosenki i podkłady muzyczne sprzyjały propagowaniu zdrowego stylu życia.

Oprócz wierszyków, piosenek dzieci wzięły udział w przygotowanych konkurencjach sportowych takich jak: rzut woreczkiem do obręczy, czworakowanie slalomem między pachołkami, podawanie piłki w rzędzie na czas.   Także przygotowane konkursy, quizy i zagadki dostarczyły dzieciom emocji i wrażeń. Cała impreza odbyła się w przyjemnej i zabawowej atmosferze.

od Renata Stachowicz

do Renata Stachowicz