"Urodziny Polski"

Wydarzenie dodał(a) Justyna Kaźmierczak

„Polsko kochana, dziś święto Twoje”. Właśnie tymi słowami dzieci z Przedszkola Integracyjnego rozpoczęły Akademie z okazji Święta Niepodległości…. Jednak nie był to jedyny akcent obchodów tego święta w Naszym Przedszkolu, już od rana we wszystkich grupach od maluszków po starszaki odbyły się zajęcie dotyczące „Urodzin Polski”. W Przedszkolu pojawiły się flaki wykonane przez dzieci, a na każdej z przedszkolnych tablic można było odnaleźć „kawałek naszej historii”.

Gdy wybiła 10.00 wszystkie dzieci zebrały się na głównym holu, aby uczestniczyć a Akademii, każde dziecko do odświętnych ubrań miało przypiętą małą kokardkę w kolorach flagi Polski. Akademie rozpoczęły dzieci z grupy 5-latków wierszem pt. „Niepodległość”, którego ostatnie słowa „zapraszały” do odśpiewania hymnu polskiego. Każda z grup zaprezentowała wiersz, natomiast dzieci z grupy 5 – 5-latki, przygotowały część muzyczno- wokalną. Akademię zakończyliśmy wspólnym zaśpiewaniem wszystkim znanej piosenki pt. „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina”…..ale ale, skoro Święto Niepodległości to „Urodziny Polski”, to bardzo ważnym akcentem na każdych urodzinach jest tort dla solenizanta.

Zadbała o to Nasza Pani Dyrektor -Zenona Kwiatkowska, która pięknie podziękowała wszystkim dzieciom za udział w Akademii i zaprosiła dzieci na przepyszny tort w barwach narodowych, na którym widniał portret gen. Józefa Piłsudskiego oraz godło Polski. Tym jakże miłym i słodkim akcentem dzieci z Przedszkola Integracyjnego zakończył oficjalną część obchodów „92 Urodzin Polski”.

od Justyna Kaźmierczak

do Justyna Kaźmierczak