Jesienny kącik przyrody w sali 6-latków.

Wydarzenie dodał(a) Beata Koprowska

Tegoroczna Nasza Złota Polska Jesień dała nam wiele darów. Sześciolatki z przedszkola 145 z Bemowa Piskiego bardzo chętnie tej jesieni odwiedzały pobliskie tereny lesne, których wokół przedszkola mamy mnóstwo, aby zbierać kasztany, żołędzie, liście, jarzębinę i nimi wzbogacać przedszkolny kącik. Zebrane owoce drzew wykorzystujemy również w  trakcie zajęć np. jako liczmany, czy materiał plastyczny. Dzieci wspominały, jak po powrocie z przedszkola spacerowały ze swoimi rodzicami po parkch i zbierały te kolorowe dary jesieni, które później przynosiły do przedszkola.

W naszym kąciku przyrody nie brak jest również kwiatów, o które dbają dyżurni. Znajdują się tam również imitacje warzyw, aby było bardziej kolorowo. Późną jesienią znajdą się tam również przetwory, które przygotują własnoręcznie przedszkolaki, jak również miejsce w którym gromadzone będzie pożywienie dla naszych skrzydlatych przyjaciół.

od Beata Koprowska

do Beata Koprowska