Jedz marchewkę i inne warzywa

Wydarzenie dodał(a) Beata Musielak

"Jedz marchewke na surowo, bo to smacznie, bo to zdrowo ". Tak brzmią słowa jarzynowej piosenki,  ktore są jak najbardziej prawdziwe. A dodajmy, że marchewka doda nam jeszcze kolorytu, bo zawiera beta karoten czyli prowitaminę A i wiele innych cennych skladników, posiada też mało kalorii. Wiedzą o tym już dawno dzieci z naszego przedszkola i "wcinają "marchewke w każdej postaci, oczywiście na surowo. Ostatnio dzieci robiły surówki z marchewki, smakowały wyśmienicie. Za pare dni wyruszamy na marchewkowe pole zbierać to smaczne i zdrowe warzywo. Na pewno zdamy realcję.

"Jarzynowa piosenka"

Trzy zające sobie szły i skakały wszystkie trzy.

Mój zajączku naucz mnie! Ja tak samo skakać chcę!

Każdy zając szpinak jada to na skoki świetna rada.

Hop sa sa, ram pam pam! Od szpinaku siłę mam.

Cztery kozy poszły w las i skakały cały czas.

Moja kozo naucz mnie! Ja tak samo skakać chcę!

Jem marchewkę na surowo, bo to smacznie, bo to zdrowo.

Hop sa sa, ram pam pam! Od marchewski siłę mam.

Pięć baranków drogą szło i skakało, że ho ho!

Mój baranku! Naucz mnie! Ja tak samo skakać chcę!

Czy to wiosną, czy to latem na kolację jem sałatę.

Hop sa sa, ram pam pam. Od sałaty siłę mam.

Jaś posłuchał dobrych rad z apetytem szpinak zjadł.

Bo kto dobrze skakać chce, ten jarzyny co dzień je.

Jem i szpinak, i sałatę, i marchewkę na dodatek.

Hop sa sa, ram pam pam! Bo od jarzyn siłę mam!

Przedszkole w Rydzynie (Betka)

od Beata Musielak

do Beata Musielak