Przedszkolne spotkania z naturą

Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Malinowska

29 września 2010 r. dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 77 w Szczecinie wzięły udział w imprezie organizowanej przez Dom Kultury „Słowianin” w ramach programu „Eko przedszkolak 2010”. Impreza odbyła się w Parku Leśnym nad Jeziorem Głębokie będącym częścią Puszczy Wkrzańskiej. Wzięło w niej udział ok. 300 dzieci ze szczecińskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Przedszkolaki mogły obejrzeć różnorodne ryby w akwariach, podczas spotkania z rybakiem i przedstawicielem Straży Rybackiej poznały ryby żyjące w jeziorze Głębokie, dzięki rozmowie z płetwonurkami dowiedziały się, co kryją wody tego jeziora, a zwłaszcza,  jakie odpady wrzucane przez ludzi do wody wyławiają nurkowie.

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali ratownicy medyczni, dzięki którym dzieci mogły zobaczyć karetkę i obejrzeć krótki pokaz udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki obejrzały również popisy iluzjonisty, a zabawy przy muzyce i konkursy dla dzieci prowadził aktor szczecińskiego Teatru Lalek „Pleciuga”. Jednakże najważniejszą i jednocześnie najbardziej atrakcyjną częścią imprezy było zarybianie jeziora Głębokiego.

Wszystkie dzieci własnoręcznie wpuszczały do jeziora małe sumy nadając im wymyślone przez siebie imiona. Tak bliski kontakt z żywymi rybami wzbudził ogromne emocje i pozostawił w pamięci dzieci niezatarte wrażenia.

od Katarzyna Malinowska

do Katarzyna Malinowska