Indiańskie zabawy

Wydarzenie dodał(a) Stanisława Mariola Ciszewska

Kolejne dni niepogody sprawiły nam dużo radości. W naszym Przedszkolu Nr 9, które mieści sie  przy ul. Tuwima w Koszalinie, w grupie dzieci 5-letnich odbył się Indiański Dzień. A jak przstało na Czerwonoskórych były indiańskie barwy, indiańska muzyka, indiański taniec, indiańska opowieść, polowanie na bizona czyli zabawy tropiące oraz indiańskie nawlekanie koralików nawet  tach bardzo drobnych na cieniutką żyłkę.

Dzieci bawiły się wyśmienicie, każde z nich otrzymało indiańskie imię. Na zakonczenie zabaw dzieci opracowały kodeks indiańskiego wojownika, ktory podpisały własnymi rączkami  moczonymi w farbie. Było przy tym wiele śmiechu ponieważ farba nie tylko była na rączkach, jakimś dziwnym trafem znalazła się na innych częściach ciała. Ale i z tym kłopotem "indianie" sobie poradzili i już z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie w krainie Bizonów.

Stanisława Ciszewska Przedszkole Nr 9 w Koszalinie

od Stanisława Mariola Ciszewska