ponad 7 lat temu


Co słychać na wsi!

 

Wanda Chotomska   Co słychać? Zależy - gdzie. Na łące słychać: Kle, kle! Na stawie: Kum, kum! Na polu: Ku - ku, ku - ku! Przed kurnikiem: Kukuryku! Ko - ko - ko - ko - ko! - w kurniku. Koło budy słychać: Hau, hau! A na progu: Miau... A co słychać w domu, Nie powiem nikomu!  

 

Dzieci uwielbiaja kontakty ze zwierzetami. Na codzień znają tylko te domowe: kotki, pieski, chomiki, ale prawdziwą frajdą jest kontakt z tymi, ktore mieszkają w zagrodzie. Pod wpływem zwierząt dzieci staja się bardziej radosne, otwarte, usmiechnięte.

 

Zwierzęce gadanie  J. Beszczyński  

 

Co mówi bocian, gdy żabkę zjeść chce? Kle, kle, kle. Co mówi żaba, gdy bocianów tłum? Kum, kum, kum. Co mówi kotek, gdy mleczka by chciał? Miau, miau, miau Co mówi kura, gdy znosi jajko? Ko, ko, ko. Co mówi kogut, gdy budzi się w kurniku? Ku-ku-ryku. Co mówi koza, gdy jeść jej się chce? Me, me, me. Co mówi krowa, gdy brak jej tchu? Mu, mu, mu. Co mówi piesek, gdy kość zjeść by chciał? Hau, hau, hau. Co mówi baran, gdy spać mu się chce? Be, be, be. Co mówi ryba, gdy powiedzieć chce? Nic! Przecież ryby nie mają głosu!  

 

BM - Rydzyna

 

 

Przedszkole Publiczne w Rydzynie

Beata Betka
Ostatnio on-line:
2 tygodnie temu
Beata Betka dodał/a również:

Polecane