Dzień Mamy i Taty w młodszych grupach

Wydarzenie dodał(a) Iwona Cygnarowska

Witajcie nam goście, witajcie nam mili. Bardzo się cieszymy, żeście tu przybyli. Dzisiaj obchodzimy Dzień Mamy i Taty. Będą pocałunki, życzenia i kwiaty.   27 maja 2010 roku, nasze przedszkolaki z młodszych grup czyli 3, 4 i 5 – latki zaprosiły swoich rodziców na uroczystą akademię z okazji Dnia Mamy i zbliżającego się Dnia Taty. Tradycyjnie jak co roku, takie spotkanie pozwoliło dzieciom na wspólne przeżywanie radości i okazywanie miłości rodzicom. Wiersze, piosenki, tańce, laurki, życzenia to wszystko, co dzieci mogły ofiarować swoim rodzicom.

Jako pierwsze wystąpiły dzieci 3 – letnie, które w tym dniu zamieniły się rolami i stały się kwiatkami. Maluchy świetnie zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Mimo, że to ich pierwsze święto w przedszkolu z rodzicami, wcale nie były stremowane. Dzieci z grupy 4 – latków popisały się umiejętnościami w układzie tanecznym „Zielone żabki” a także miały pomysł na niespodziankę dla rodziców pod postacią surówki majowej pełnej witamin. Dzieci 5 – letnie w sposób humorystyczny przedstawiły przywary swoich tatusiów, ale na koniec przedszkolaki zapewniły swoich rodziców, że to tylko były niewinne żarty. 6 – latki zapewniały rodziców o swojej miłości do nich i przekonywały w piosence, że ich mamy są pracowite jak pszczółki i znają odpowiedzi na różne najdziwniejsze pytania. Wrażenie zrobiły układy choreograficzne w wykonaniu dziewczynek z grup 4, 5 i 6 – latków do muzyki Griega i Chopina.

Pani dyrektor złożyła rodzicom życzenia z okazji ich święta oraz wręczyła dyplomy z podziękowaniami przedstawicielom Rady Rodziców, którzy współpracowali z naszą placówką w tym roku szkolnym. Nasi kochani goście na pewno na długo zachowają w pamięci i w sercu występ swoich pociech.

od Iwona Cygnarowska

do Iwona Cygnarowska