Już za parę dni, za dni parę ... bedziemy uczniami w klasie I

Wydarzenie dodał(a) Stanisława Mariola Ciszewska

Bardzo szybko minęły lata pobytu dzieci  w przedszkolu . Juz niedługo opuszczą przedszkole i będą uczniami. W codziennych działaniach przygotowujemy dzieci do podjęcia nowego , odpowiedzialnego zadania i aby zmniejszyc stres spowodowany nieuniknionymi zmianami bardzo często  organizujemy  wycieczki i odwiedzamy pobliskie  szkoły. Dzieci mają okazję zamienić się z uczniami na miejsca  , posiedzieć trochę w ławkach szkolnych , poznać szkolne zwyczaje , rozmaite atrakcje szkolne.

Takie tórcze i pozytywne relacje ze szkołami umożliwiają budowanie  w dzieciach postawy radosnego oczekiwania i ciekawości poznawczej.

Bardzo miło wspominam pobyt dzieci sześcioletnich z Przedzkola Nr 9 w Koszalinie w Szkole Muzycznej. Uczniowie przyjęli swoich młodszych  bardzo troskliwie , nawet był słodki poczęstunek.  W zwiazku z tym , że gościła nas  klasa trzecia więc gospodarz klasy przekazał  przyszlym pierwszakom symboliczny klucz do swojej sali . Klucz był magiczny bo wiolinowy, a za jego sprawą otworzono przed sześciolatkami drzwi do wspaniałej sali koncertowej, w ktorej Preludium Deszczowe F.Chopina grała uczennica klasy IV. Magia muzyki otuliła swoim czarodziejskim płaszczem wszystkie dzieci, które w wielkim skupieniu słuchały utworu.

Na zakończenie koncertu dzieci mogły usiąść przy klawiaturze prawdziwego  fortepianu. Kilkoro  sześciolatków wybiera się na przesłuchanie do szkoły muzycznej . Mam nadzeję , że przesłuchanie wypadnie pomyślnie i w przyszłości bedę mogła posłuchać koncertu w wykonaniu mojego wychowanka. Zycze powodzenia

od Stanisława Mariola Ciszewska

do Stanisława Mariola Ciszewska