Bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym

Wydarzenie dodał(a) Stanisława Mariola Ciszewska

Juz od wielu lat przedszkolaki z Przedszkole Nr 9 w Koszalinie wspólnie z innymi koszalińskimi przedszkolakami  uczestniczyą w Miejskim Programie kształcącym umiejetności bezpiecznych zachowań dzieci, najmłodszych  uczesników ruchu drogowego.

Jest wiele róznorodnych form sprzyjajacych opanowaniu umiejętności  i nawyków bezpiecznego zachowania sie na drodze. Dzieci uczestniczą w pogadankach z policjantami, spotykają się z funkcjonariuszami na skrzyżowaniu swietlnym, ogladają teatrzyki tematyczne , filmy instruktażowe, biorą udział w konkursach, przeglądach , uczestniczą w codziennych zabawach kształcących porządane umiejetności a wpływajacych bezpośrednio na ich  bezpieczeństwo.

Dzisiaj 5 maja w sali koszalińskiego CEN odbył się I Przegląd Piosenki ,ktorego tematyką było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Szęściolatki z Dziewiątki "Bursztynowe nutki" w składzie Antoś, Bartek i Damian  przedstawiły piosenkę Drogowe znaki. Występ  zyskał uznanie publiczności i mimo dużej tremy wykonawców, wywołał uśmiech na twarzach dorosłej widowni.

Przed moimi sześciolatkami jeszcze jedno wyzwanie, otóż przygotowują się do Konkursu wiedzy o ruchu drogowym , który odbędzie się w czerwcu. Wszyscy mamy nadzieję , ze wiadomości pomogą dzeciom sprostać wymaganiom konkursu a co najważniejsze pomogą uniknąć wielu niebezpiecznych sytyacji.

od Stanisława Mariola Ciszewska

do Stanisława Mariola Ciszewska