ponad 7 lat temu


Wycieczka do Straży Pożarnej

 

W ramach realizacji IV edycji Ogólnomiejskiego Programu Przedszkolnego „Edukacja przeciwpożarowa” dzieci z grupy V „Jarzębinek” z Przedszkola nr 10 im. Misia Uszatka w Koszalinie  były na wycieczce w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Koszalinie.

 

Na wycieczce został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów. Dzieci mogły usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki, spróbować potrzymać wąż strażacki. W formie pogadanki i prezentacji multimedialnej dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112.

 

Celem programu „Edukacja przeciwpożarowa” jest opanowanie przez dzieci niezbędnych  umiejętności w sytuacjach zagrożenia oraz wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej. Taka wiedza i umiejętności powinny być nabywane przez dzieci już w wieku przedszkolym.

    

 

 

 

Przedszkole nr 10 im. Misia Uszatka

Bożena Wera
Ostatnio on-line:
5 dni temu
Bożena Wera dodał/a również:

Polecane