Powitanie wiosny

Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Dziubich

„Kiedy wiosna przyjdzie do nas…”

„Już ozimina, szumieć zaczyna, że nie powróci mróz.

Ipo tym można od razu poznać, że wiosna jest tuż, tuż…”

Tradycją naszego przedszkola stało się Ekologiczne Powitanie wiosny. Od kilku lat kukła Marzanny nie jest palona w parku, ani topiona w stawie. W trosce o naturalne środowisko dzieci corocznie układają Marzannę do snu   w Izbie Regionalnej. Tak też stało się i w tym roku.

22 marca przedszkolaki wraz z kolegami z klas „O” szkoły podstawowej  spotkały się na wspólnej uroczystości. Wszystkie dzieci ubrane były w zielone, wiosenne barwy.  Kiedy „Puchatki” pożegnały zimę i Marzanna została już uśpiona, dzieci odwiedziła kolorowa, ubrana w kwiaty i motyle Pani Wiosna. Wiosenka przygotowała dla przedszkolaków zagadki  z którymi świetnie sobie poradzili. Po obejrzeniu wszystkich występów, zadowolona z przyjęcia przez dzieci Pani Wiosna postanowiła zostać w naszym przedszkolu.

Mam nadzieję, że wszystkie dzieci dobrze się bawiły wspólnie śpiewając piosenki i tańcząc przy wiosennych utworach.

Tego dnia odwiedził nas również gość – p. Waszak – sekretarz UMiG w Piotrkowie Kujawskim przeczytał dzieciom wiersz w ramach Wiosennego Czytania Bajek.

Uroczystość Powitania Wiosny stała się też okazją do wręczenia nagród w IV przedszkolnym konkursie plastycznym „Las to nasz dom”.  Dzieci ze wszystkich grup wiekowych wykonały przepiękne prace, wykazując się przy tym pomysłowością i doborem interesujących technik plastycznych. Spośród 47 prac wyróżniono 22  w trzech kategoriach wiekowych. Przedszkolaki otrzymały nagrody zakupione z dotacji Wojewódzkiego  Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz podarowane przez p. leśniczego z  Nadleśnictwa Kutno.

Dorota Kurant

od Katarzyna Dziubich