Otwarcie nowego budynku przedszkola w Zabierzowie

Wydarzenie dodał(a) Kinga Kurczek

13 lutego br. dokonano oficjalnego otwarcia nowego budynku Przedszkola Samorządowego z Oddziałami Integracyjnymi  w Zabierzowie. Urząd Gminy Zabierzów wraz z Dyrektorem Przedszkola w Zabierzowie, Panią Elżbietą Dąbrowską, zaprosili na tę długo oczekiwaną uroczystość znamienitych Gości. Byli to: przedstawiciele władz państwowych, przedstawiciele władz kościelnych, przedstawiciele władz wojewódzkich, władz powiatowych, władz oświatowych, władz gminnych, radnych, przedstawiciele wydziałów i jednostek organizacyjnych Gminy Zabierzów, przedstawiciele władz sołeckich, Dyrektorzy jednostek oświatowych, przedstawiciele instytucji z terenu Gminy i współpracujących z Gminą Zabierzów, Przyjaciele przedszkola, emerytowani Dyrektorzy i Pracownicy przedszkola oraz Rodzice Przedszkolaków i Przedszkolaki.

Uroczystość rozpoczęła modlitwa i poświęcenie budynku – celebry dokonał Dziekan Proboszcz Parafii w Bolechowicach ks. Stanisław Kozieł. Po poświęceniu miało miejsce symboliczne otwarcie murów przedszkola i przekazanie kluczy do przedszkola Dyrektorowi Przedszkola. Przy dźwiękach Poloneza autorstwa Wojciecha Kilara nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przez Przedstawicieli szczebli władz gminnych i oświatowych. Z fragmentami wstęgi w kieszeniach i torebkach, głos zabierali kolejno: Dyrektor Przedszkola Pani Elżbieta Dąbrowska, Małopolski Kurator Oświaty Pan Aleksander Palczewski, Wójt Gminy Zabierzów Pani Elżbieta Burtan, członek zarządu Województwa Małopolskiego Pan Wojciech Kozak, Starosta Powiatu krakowskiego Pan Józef Krzyworzeka oraz radny powiatowy Pan Wiesław Marek Woch.

Pani Dyrektor Elżbieta Dąbrowska, w kilku słowach powitała wszystkich znamienitych Gości. Wyraziła radość z powodu powstania i możliwości funkcjonowania nowoczesnego przedszkola.  Głos zabrał również Nowomianowany Małopolski Kurator Oświaty, Pan Aleksander Palczewski, który pogratulował Pomysłodawcom idei utworzenia nowego przedszkola. Wyraził także zadowolenie, że pierwsze kroki na stanowisku Kuratora skierował właśnie do przedszkola w Zabierzowie.  Pani Wójt w krótkich słowach przybliżyła zebranym historię Przedszkola w Zabierzowie. Podziękowała Władzom wojewódzkim i powiatowym za przychylność  w rozmowach o powstaniu nowego budynku przedszkola. Wyraziła głębokie wyrazy uznania dla Komitetu Budowy Przedszkola, bez którego inicjatywy, organizacji i zaangażowania w powodzenie projektu, projekt nie spotkałby się z uznaniem społeczeństwa lub którego realizacja wydłużyła by się w czasie. Podkreśliła również potrzebę powoływania  i realizowania projektów dla dobra i rozwoju dzieci. Były Wójt Gminy Pan Józef Woch przedstawił w pigułce treści zebrań wiejskich, w czasie których toczyły się burzliwe dyskusje nt nowego budynku przedszkola.

Po części oficjalnej uroczystości nastąpiła ta w wykonaniu rezydentów nowootwartego przedszkola. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych, przygotowane pod okiem p. Józefy Czernek-Toruń zaprezentowały efekty wspólnej zabawy – pięknie przebrane śpiewały piosenki, tańczyły, grały na instrumentach… Popis podopiecznych wywołał burzę braw. Dzieci rozdały także Gościom broszurki – historia przedszkola w Zabierzowie w pigułce.

Na zaproszenie Goście udali się na pyszny poczęstunek.

wiecej zdjeć

od Kinga Kurczek