Przedszkolaki tańczą

Wydarzenie dodał(a) Stanisława Mariola Ciszewska

Roztańczone przedszkole jest symbolem radości, optymizmu, rozwijania talentów i zainteresowań. Ta idea kultywowana jest  przez nauczycieli Przedszkola Nr 9 w Koszalinie od wielu lat. Najstarsza grupa przedszkolna  uczestniczy w projekcie innowacji pedagogicznej "Elementy tańca towarzyskiego dla dzieci sześcioletnich w przedszkolu".

Pierwsze zajęcia taneczne , zasady tańca w parach , określona muzyka były dla dzieci problemem, bo nie każdy odkrył w sobie "zdolności Maseraka", ale powoli metodą zabaw rytmicznych dzieci poznawały tajemnice różnorodnych sekwencji kroków dostawnych. I juz w listopadzie mogły wystąpić dla rodziców podczas zajęcia otwartego. Umiejętności taneczne moich sześciolatków dynamicznie wzrastają, nie ma osoby, która nie chce tańczyć . Jedynym poroblemem jest to , że nie dla wszystkich chłopców wystarcza partnerek , bo wiekszość naszej grupowej społeczności stanowią chłopcy. Ale i na to znajduje się jakaś rada. Ostatnim występem, który wywołał zachwyt i łzy wzruszenia była uroczystośc Dnia Seniora, podczas której dzieci prezentowały swoje umiejętności taneczne  a świeto zakończyło się wspólnym walczykiem wnuków i babć oraz wnuczek i dziadków.

Teraz przed młodymi tancerzami kolejne wyzwanie , bowiem przygotowujemy się do udziału w konkursie "Przedszkolaczek tańczy nowocześnie" mamu już opracowaną choreografię  , chcemy zaskoczyć wszystkich techniką i latynoamerańskim rytmem. Pięcioro dzieci z naszej grupy uczestniczyło już w takim przeglądzie w poprzednim roku . W tym roku wystąpi  liczniejsza formacja. A o tym jak nam poszło przeczytacie w  marcowych wydarzeniach.

od Stanisława Mariola Ciszewska

do Stanisława Mariola Ciszewska