Jadą, jadą sanie ... a w nich sześciolatki z koszalińskiej dziewiątki

Wydarzenie dodał(a) Stanisława Mariola Ciszewska

Styczniowa aura umożliwiła zorganizowanie integracyjnego spotkania wielopokoleniowych rodzin dzieci sześcioletnich w Leśniczówce w Mokrym koło Koszalina.

Sobotni poranek przywitał nas wspaniałą, słoneczną pogodą oraz lekkim mrozem. O wyznaczonej godzinie w okolice leśniczówki wolniutko sunęły samochody z podekscytowanymi dzieciakami. Wszyscy w bagażnikach wieźli sanki i inny sprzęt do zabaw na śniegu. Kiedy dojechaliśmy na miejsce oczom wszystkich uczestników ukazały się  przygotowane wielkie sanie w ilości 3 sztuk wymoszczone słomą  i sianem. W saniach zajęły miejsce dzieci z badciami i dziadziusiami natomiast rodzice wykorzystując swoją pomysłowość, tworzyli z sanek długi, bardzo długi saneczkowy zaprzęg. Wszyscy z niecierpliwością czekali na chwilę w której  kulig ruszy, konie (z przykrością stwierdzam mechaniczne) miały nie lada kłopot aby pociągnąc tak liczną rzeszę spragnionych wrażej uczestników przejażdżki. Było wiele problemów z trwałością połączeń,  ponieważ sznureczki sanek pękały . Ale rodzice sześciolatków to tęgię głowy wzmocnili linami  holowniczymi zaprzęg i już, już ruszaliśmy, najpierw powoli, jak żółw ociężale..., potem szybciej, a kiedy woźnica zobaczył , że zaprzęg jest mocny pozwolił swoim stalowym rumakom nieco przyspeszyć.

Ażeby jazda na sankach była atrakcyjna  zręcznymi ruchami kierownicy "niestety traktora " nasz woźnica wykonywał slalomy,  przy których coraz to nowa para sanek była przedwrócona  a pasażerowie lądowani w miękki puch. Wywrotkom towarzyszyły salwy śmiechu a radość na twarzach tatusiów i mam oraz ich pociech jest skarbem bezcennym. Kulig zakończył się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek i chleba  i wszystkim bardzo  smakowało.

Zorganizowana wycieczka, i itegracyjne spotkanie rodzin wszystkim się podobało i każdy miał ochotę na jeszcze. Zima przed nami , kolejne inicjatywy czekają!

Stanisława Ciszewska Przedszkole Nr 9

od Stanisława Mariola Ciszewska