Zimowa wyprawa przedszkolaków z przedszkola nr 9

Wydarzenie dodał(a) Aneta Kalwajtys
ponad 14 lat temu, wyświetleń 2085

Nasze miasto Koszalin otoczone jest pięknymi lasami, gdzie rosną przeróżne gatunki drzew, krzewów, żyją zwierzęta takie jak: dziki, sarny, zające jelenie. Dlatego nasze Przedszkole nr 9  z Koszalina organizuje częste wycieczki wykorzystując zielone walory naszej okolicy. Dla przedszkolaków ciekawych świata każda pora roku jest świetną okazją do leśnych wypraw.

Jesienią byliśmy na grzybobraniu w Nadleśnictwie Wrzosy, oglądaliśmy szkółkę leśną, podziwialiśmy bogactwo jesiennego lasu. Prawdziwym rajem była jednak wycieczka do Leśniczówki Mokre w mroźny styczniowy dzień. Tuż po śniadaniu dotarliśmy do białej polany, gdzie czekał na nas pan Leśniczy, dziadek Olka z grupy 4-latków. Jaka była radość gdy z leśniczówki podjechał wóz oraz duże sanie z ciepłymi kocami. Już po krótkiej chwili cała wycieczka przedszkolaków była gotowa do zimowej przejażdżki.

Ruszyliśmy białym, leśnym  szlakiem z rumieńcami i buziami radosnymi od zimowego słońca. Widoki były bajkowe: ośnieżone drzewa, wiszące sople lodu, cały las pokryty śniegiem, jak białą pierzynką. I tak dotarliśmy do miejsca w lesie, gdzie zbierają się głodne leśne zwierzęta. Jest to duża polana otoczona gęstym lasem, cicha, spokojna sprawiająca wrażenie tajemniczej. Nie robiąc hałasu rozrzuciliśmy karmę przywiezioną z przedszkola i ruszyliśmy w powrotną drogę. Gdy dotarliśmy naszym kuligiem do leśniczówki z której wyruszyliśmy czekało już na nas ognisko. Tutaj ogrzaliśmy się zregenerowaliśmy siły i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola. Przepiękny widok zimowego lasu, zatopionego w puszystym śniegu pozostanie w naszej pamięci na długie chwile.

Nauczycielka: Aneta Kalwajtys

od Aneta Kalwajtys