Dzień pluszowego misia.

Wydarzenie dodał(a) Marzena Achtenberg

Atmosfera tego szczególnego dnia udzieliła się wszystkim. Od samego rana w drzwiach przedszkolnych sal , Przedszkola nr 174 im "Królewna Śnieżka" w Poznaniu pojawiał się pluszowy miś przytulony do przedszkolaka. Wszyscy przypomnieliśmy sobie historię pluszowego misia. Potrafiliśmy rozpoznać nazwy misiów z różnych bajek, czy to czytanych przez panie, czy z dobranocek.

Parę lat temu w naszym przedszkolu gościli studenci medycyny tworząc "Szpital pluszowego misia". Dzięki temu wizyty u lekarzy już nie kojarzą się z bólem czy lękiem. W tym roku 4 latki zorganizowały w swojej sali "Mini Szpital pluszowego misia". To znów zabawa i niecodzienne doświadczenie." Lekarze" i " pielęgniarki" z wielką troskliwością podchodzili do swoich pacjentów, opatrując skaleczoną łapkę, mierząc gorączkę, nakładając plaster na obdarte ucho. Doktor Szymon po przebadaniu pacjentów i wypisaniu witaminowych recept zalecił spacer.

Pluszowe misie wraz ze swymi opiekunami 4 latkami wyruszyły na jesienny spacer po parku. W promieniach słońca zorganizowaliśmy misiom zabawę na kolorowym placu zabaw. Misie zjeżdzały ze zjeżdżalni prosto w ręce swoich małych opiekunów. Było wspólne  huśtanie., przejażdżka drewnianym samochodem. Na koniec sprawdzenie czy misiom nie zmarzły łapki czy noski i powrót do przedszkola alejkami parku.

W każdej grupie odbyły się zabawy z misiami. Dzieci chętnie prezentowały swoje misie.Śpiewały misiom kołysanki, mruczanda, piosenki np. "Dwa malutkie misie", "O kochaniu misia". Był też taniec z pluszakiem, taniec misia na chuście animacyjnej. Zainspirowani treścią piosenki  "Domek dla misia" dzieci konstruowały domki z różnorodnych klocków.

Nie obyło się bez słodkiego co nieco. Dzieci z najstarszej grupy piekły dla misiów prawdziwe pierniczki. Miodem zapachniało w całym  przedszkolu. Młodsze dzieci wyczarowały słodkie pierniki z marmoladą podczas zabawy matematycznej wg scen. prof. E.Gruszczyk-Kolczyńskiej. Dzieci zrobiły też upominki dla swoich misiów . Były to kolorowanki "Serduszko dla misia", "Miś witaminka", wycinanki, ulepianki.

Tego dnia misie nie opuszczały nas na krok. Z nami jadły, bawiły się, patrzyły jak myjemy rączki. Ten dzień  na długo zostanie w naszej pamięci.

od Marzena Achtenberg

do Marzena Achtenberg