Przedszkolny konkurs jesienny

Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Malinowska

Przez wiele lat istnienia naszej placówki organizowane były na jej terenie różnorodne uroczystości, imprezy, konkursy i przeglądy. Niektóre z nich na stałe weszły do naszego kalendarza imprez i zaliczane są już do tradycji przedszkola.

Jedną z nich są przedszkolne konkursy jesienne dla dzieci i rodziców. Co roku inny jest temat przewodni, zawsze jednak prace plastyczne muszą być stworzone z darów natury.

W tym roku szkolnym ogłoszony został konkurs na najdłuższy łańcuch z jarzębiny. 18 września dzieci przyniosły do przedszkola swoje łańcuchy. W ich wykonanie zaangażowały się całe rodziny. Po dokładnym zmierzeniu wszystkich łańcuchów wyłoniliśmy zwycięzcę. Został nim 5 – letni chłopiec. Jego łańcuch miał długość 32 metrów. Drugie i trzecie miejsce przypadło również chłopcom. Długość ich łańcuchów to odpowiednio 26 i 21 metrów. Jak widać po wynikach, nawlekanie korali na nitkę to zabawa nie tylko dla dziewczynek.

Bardzo nas cieszy fakt, iż w proponowanych przez nas konkursach bierze udział coraz więcej dzieci. Jeszcze kilka lat temu do wspólnej zabawy przystępowało najwyżej 20 rodzin. Często zdarzało się, że dzieci same, bez jakiegokolwiek udziału rodziców, wykonywały prace  plastyczne.

Tegoroczna edycja konkursu jesiennego zaskoczyła nas wszystkich. Wzięło w niej udział aż 56 dzieci – prawie połowa naszych przedszkolaków. Zadanie pomagali im wykonać rodzice, rodzeństwa, a nawet dziadkowie. To również dorośli byli najbardziej zainteresowani wynikami konkursu. Takie działania bardzo zbliżają i zachęcają dorosłych do coraz aktywniejszego włączania się w życie placówki.

od Katarzyna Malinowska

do Katarzyna Malinowska