Festyn Integracyjny Pożegnanie lata

Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Malinowska

Rodzina jest dla dziecka pierwszym i najważniejszym środowiskiem wychowawczym. Wywiera ona istotny wpływ na jego rozwój i formowanie się osobowości. Dlatego też właściwe współdziałanie nauczyciela z rodzicami jest jednym z istotnych czynników zapewniających osiąganie pomyślnych rezultatów wychowawczych. Staramy się, aby nasze działania w tym zakresie były konkretne, planowe i systematyczne, a formy spotkań atrakcyjne i odpowiednie do ich celu. Jedną z nich jest organizacja na terenie przedszkola różnorodnych imprez i uroczystości, w których chętnie i aktywnie uczestniczą rodzice.

Od trzech lat w Przedszkolu Publicznym Nr 77 w Szczecinie rozpoczynamy rok szkolny Festynem Integracyjnym „Pożegnanie lata”. Jest to wspaniała okazja do wspólnej zabawy i atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego nie tylko dla całych rodzin, ale również dla mieszkańców naszej dzielnicy. Tegoroczny festyn odbył się w sobotę 12 września. Jak co roku, o część rozrywkową zadbała Agencja Artystyczna Krzysztofa Gajewskiego dając show pt. „Sancho i Pancho jako Mexico - Polaco”. Prowadzący imprezę Pan Krzysztof Gajewski z właściwą sobie charyzmą zachęcił do wspólnej zabawy nie tylko dzieci, ale również dorosłych.

Wspaniały spektakl, tańce, śpiew, konkursy dla małych i dużych to główny punkt każdego z organizowanych przez nas festynów. Dla amatorów wrażeń kulinarnych przygotowano stoiska z grochówką, pieczoną kiełbasą i karkówką, pysznymi ciastami upieczonymi przez rodziców i dziadków naszych podopiecznych oraz z zimnymi i gorącymi napojami. Najmłodsi uczestnicy Festynu najchętniej poddawali się artystycznemu malowaniu twarzy, jeździli konno oraz korzystali z dwóch nadmuchiwanych obiektów, gdzie ich niespożyta energia znajdowała ujście podczas zjazdów, skoków i wspinaczek. Jak zawsze ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa.

Tradycyjnie nie zabrakło funkcjonariuszy policji i straży pożarnej. Policjanci zaprezentowali swój sprzęt – kamizelki, czapki, kaski, pałki, a także dwa radiowozy i motocykl. Ponadto, ku ogromnej radości dzieci, odbył się pokaz tresury psa policyjnego. Wóz strażacki wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno małych, jak i dorosłych uczestników festynu. Strażacy zapoznali nas z wykorzystywanym przez nich sprzętem i jego przeznaczeniem. Największym powodzeniem cieszyły się jednak pojazdy, w których można było chociaż przez chwilę posiedzieć.

Organizacja tak dużej imprezy, jaką jest festyn, nie byłaby możliwa bez zaangażowanie całego personelu i rodziców naszych wychowanków, którym za pomoc i wsparcie bardzo dziękujemy. To właśnie dzięki takim przedsięwzięciom poznajemy się i integrujemy, bo nic tak nie zbliża ludzi, jak wspólny wysiłek włożony w przygotowania, a następnie wspaniała zabawa.

od Katarzyna Malinowska

do Katarzyna Malinowska