Sancho Gonzales na tropie El Sępos - 6-latki na bajce profilaktycznej

Wydarzenie dodał(a) Iwona Cygnarowska

11 maja 2009 roku, dzieci z grupy 6 – latków, wzięły udział w przedstawieniu aktorów z Teatru Profilaktycznego im. Marka Kotańskiego z Krakowa z bajką profilaktyczno-wychowawczą „Sancho Gonzales na tropie El Sępos”, którzy odwiedzili dzieci z czeladzkich przedszkoli w SDK ODEON. Dzieci były bardzo zainteresowane przygodami małego Sancho Gonzalesa z niewielkiego meksykańskiego miasteczka. Tytułowy Sancho ma, podobnie jak wiele dzieci w jego wieku, problem   z nadwagą. Dzieje się tak z powodu słabości małego Meksykanina do tortilli i miętowych czekoladek. Sancho w czasie trwania bajki upora się nie tylko z tym problemem. Dwa stare sępy El Sępo Jose i El Sępo Migiel to „czarne charaktery”, które nadużywają alkoholu, palą trujące cygara, stosują przemoc i przesadzają ze siestą- „są leniwe tak, że bardziej nie można”. Ci dwaj są podstępni i niekoleżeńscy. Oni również dzięki zabawnym perypetiom z Sanchem i jego przyjaciółmi odkrywają to, co jest w życiu ważne, cenne i mądre. Przedszkolakom podobała się gra aktorska, dekoracje i wspaniałe kostiumy. Spektakl był przerywany pogadankami profilaktycznymi z zakresu narkomanii, bezpieczeństwa na wycieczkach, zdrowego odżywiania się. Dzieci chętnie angażowały się do wspólnej zabawy, która bawiła i uczyła. DZIĘKUJEMY!!!

od Iwona Cygnarowska

do Iwona Cygnarowska