Wydarzenie dodał(a) ~ Gość

Dnia 07.11.2007 w Przedszkolu nr 17 w Elblągu dzieci 3 letnich przeżyły pierwszą grupową uroczystość – PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Dzieci przedstawiły swoim rodzicom, dziadkom to czego nauczyły się od pierwszych dni pobytu w przedszkolu. Recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i przedstawiły tańce integracyjne. Wszystkie dzieci złożyły także ślubowanie, w którym przyrzekały, że będą:

• jeść kaszę pić mleko i nie odchodzić daleka (przyrzekamy)
  • piżamę samemu zakładać i na spaniu nie gadać
  • nie płakać nie szlochać i panie mocno kochać
  • dbać o sale i bawić się doskonale
  • zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować
  • nie sikać w galoty bo z tym dużo roboty.

Po uroczystym ślubowaniu maluszków ślubowali również ich rodzice przyrzekając, że będą:

• zawsze mieć w pamięci, że moje dziecko jest unikalnym darem
  • słuchać uważnie o czym mówi
  • pamiętać, że każdy człowiek uczy się na błędach
  • doceniać w dziecku to co w nim najlepsze
  • często je przytulać i całować
  • cieszyć się jego dzieciństwem, pamiętając, że szybko mijają lata kiedy jest ono
    małym dzieckiem