4 i 5-latki na Festiwalu Ekspresji Dziecięcej w Katowicach

Wydarzenie dodał(a) Iwona Cygnarowska
ponad 15 lat temu, wyświetleń 2070

23 - 25 kwietnia 2009 roku w Katowicach i Bielsku-Białej, odbył się VII Ogólnopolski Festiwal Ekspresji Dziecięcej oraz VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Sztuka i edukacja, edukacja przez sztukę" współorganizowane przez Centrum Ekspresji Dziecięcej przy Bibliotece Śląskiej w Katowicach, Bibliotekę Śląską, i Wyższą Szkołę Administracji w Bielsku - Białej.

Partnerami imprezy była  Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Muzyczna w Katowicach, Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka, ING Bank Śląski, Business Consulting, TEGWE "Wszechnica".

Prezentacje festiwalowe odbywały się w kilku kategoriach. Pierwszego dnia, inaugurującego festiwal, dzieci z naszego przedszkola wystąpiły w opowieści ruchowej na temat budzącej się do życia wiosny. Prestiżowy dla nas występ odbył się w auli Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Dla potrzeb festiwalu utworzyliśmy grupę taneczną pod nazwą „Iskierki”, która zaprezentowała układ „Radosne powitanie”. Inspirację układu choreograficznego stanowiły fragmenty ze suity Peer Gynt E.H. Griega oraz „Taniec kurcząt w skorupkach” M. Musorgskiego. W skład grupy weszły dziewczynki z grup 4 - latków i 5 – latków.

od Iwona Cygnarowska

do Iwona Cygnarowska