Konkurs plastyczny "Psotki i śmieszkki"

Wydarzenie dodał(a) Agata Pagacz

Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Skawinie chętnie biorą udział w różnorodnych konkursach organizowanych na terenie placówki oraz poza nią. I kiedy tylko dowiadują się o nowym konkursie z zapałem zabierają się do pracy.

Tak było i tym razem, kiedy dotarła do nas informacja o konkursie plastycznym inspirowanym wierszami ze zbioru „Psotki i śmieszki” Janiny Porazińskiej, organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Skawinie.

Do konkursu przystąpiły młodsze średniaki z grupy II pod kierunkiem nauczycielki Agaty Pagacz, starszaki z grupy V pod kierunkiem nauczycielki Agaty Kowalówki oraz starszaki z grupy VI pod opieką nauczycielki Ewy Drozdowicz. Najpierw dzieci słuchały wierszy czytanych im przy różnych okazjach przez nauczycielki. Potem odbywały się rozmowy na temat wysłuchanych utworów oraz oglądanie ilustracji do poszczególnych wierszy. Często trzeba było wyjaśniać dzieciom różne nieznane im słowa. Kiedy dzieci poznały już wszystkie wierszyki ochotnicy przystąpili do pracy. Niektórzy sami, a inni z pomocą pani wybrali sobie wiersz, który chcieliby zilustrować. W ruch poszyły: kredki, farby, pisaki i pastele. Część dzieci szybko oddała wykonane prace, a inni przez kilka dni dorysowywali co raz to nowe elementy, dbając o to aby ich prace były jak najpiękniejsze.

Do konkursu oddaliśmy 14 najładniejszych prac i 7 z nich zostało nagrodzonych. III miejsce zajęła Ola Płonka za ilustrację do wiersza „Tańcowanie” natomiast wyróżnienia otrzymały: Ala Biernat, Wiktoria Natkaniec, Karolinka Kurpyta, Ania Apostoł, Kasia Moskała i Karolinka Moskała. 08.04.2009 laureaci zostali zaproszeni do Domu Kultury „Sokół” w Skawinie, gdzie uczestniczyli we wspaniałej uroczystości. Najpierw kierownik Biblioteki Pedagogicznej pani Krystyna Droździewicz wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy i torby z nagrodami, w których dzieci znalazły kolorowe plakaty, kredki, pisaki, ciasteczka, książki oraz gry. Po uroczystości rozdania nagród, dzieci zostały zaproszone na pokaz czarodziejskich sztuczek niezwykłego iluzjonisty, a po nim przeszły do kawiarenki na słodki poczęstunek.

Uroczystość była wspaniała i jeszcze przez kilka dni dzieci wspominały ją z uśmiechem na twarzy. Agata Pagacz

od Agata Pagacz

do Agata Pagacz