Warsztaty fotograficzne w Przedszkolu nr 3 w Sandomierzu

Wydarzenie dodał(a) Bernarda Brania

Od lat  w naszym przedszkolu  w ramach współpracy  z rodzicami zapraszamy chętnych rodziców - pasjonatów, pracujących w ciekawych zawodach , do organizowania spotkań z dziećmi. Tym razem postanowiliśmy zaprosić znanego sandomierskiego fotografa - Rafała Biernickiego.  Jest on tatą naszej wychowanki - Uli. Warsztatom w których uczestniczyły dzieci sześcioletnie towarzyszyła wystawa prac  artysty „Portrety”.

Spotkanie z dziećmi  rozpoczęło się od przeczytania   wiersza L. J Kerna „Żyrafa u fotografa”. Potem przedszkolaki  zadawały mnóstwo pytań. Sześciolatków interesowało  to czy artysta „ fotografuje zwierzęta”; „ile ma w domu aparatów; „od kiedy zaczął interesować się fotografią” .

Największe emocje i zaciekawienie towarzyszyły rozmowie o budowie aparatów i ich prezentacji. Pan fotograf pokazywał kolejno aparaty i w przystępny, prosty sposób omawiał ich budowę. Po tych wyjaśnieniach nastąpił moment najciekawszy dzieci mogły same  popatrzeć przez obiektyw i zobaczyć jak wygląda w nim ich pozująca koleżanka- Ola. Zaciekawienie dzieci budził fakt, że widać ją było” do góry nogami”.

Na koniec pan Rafał zrobił wszystkim dzieciom wspólną fotografię. Okazało się, że pozowanie do zdjęcia nie jest łatwe- trzeba przez chwilę stać nieruchomo. Dzieci zrozumiały ile trzeba poświecić pracy aby wykonać dobre zdjęcia.

Być może za kilka lat któryś z naszych przedszkolaków zostanie zawodowym fotografem.Myślimy że organizowanie takich spotkań w przedszkolu daje radość i korzyści zarówno dzieciom jaki zapraszanym gościom. Dla dzieci takie spotkania mają wartości poznawcze i kształcące,dla zapraszanych rodziców są nowym doświadczeniem życiowym   i dają możliwość podzielenia się swoimi pasjami z innymi. Taką formę współpracy  z rodzicami na pewno będziemy kontynuować w przyszłości.

od Bernarda Brania

do Bernarda Brania