Ojcze Święty pamiętamy

Wydarzenie dodał(a) Urszula Nowak
ponad 15 lat temu, wyświetleń 2095

Jeśli chcesz znaleźć źródło,

musisz iść do góry, pod prąd.

Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj…

Jan Paweł II – „Tryptyk Rzymski”

Dnia 31. 03. 2009r. w mojej grupie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Temat i cele zajęcia krążyły wokół postaci Jana Pawła II – naszego Wielkiego Rodaka.

Zaczęliśmy od oglądania pięknych, dużych plakatów, które były rozwieszone w różnych miejscach naszej sali. Przedstawiały one postać, twarz Karola Wojtyły z różnych okresów życia. Dzieci miały za zadanie określić uczucia malujące się na twarzy Papieża – Polaka. Świetnie sobie z tym poradziły. Mówiły: tutaj jest uśmiechnięty, zadowolony, radosny, na następnym zdjęciu był zadumany, zamyślony, skupiony na modlitwie, na innym był zmartwiony. Dzieci miały problemy z określeniem nastroju papieża na zdjęciu, podczas którego ostatni raz nas błogosławił, ale w końcu wspólnie doszliśmy do wniosku, że mimo tego iż bardzo cierpiał to również martwił się o nas wszystkich . Dzieci stwierdziły , że papież był Wielkim Człowiekiem, bo był taki ludzki, radosny, kochał wszystkich ludzi i był bardzo dobry.

Następnie były wspólne zabawy i śpiew przy refrenie piosenki Magdy Anioł  pt:„Nie ma lepszego od Jana Pawła II”.

Na koniec dzieci rysowały, malowały na temat  „ Jan Paweł II w oczach dzieci”. Prace udały się znakomicie. Rodzice delikatnie zachęcali dzieci do podejmowania trudu, niektórzy pomagali swoim pociechom, bo o to właśnie chodzi. W tym miejscu chciałabym bardzo serdecznie podziękować rodzicom, którzy interesują się swoimi dziećmi i regularnie uczestniczą w zajęciach otwartych. Istotą tych zajęć jest to, żeby rodzice poczuli się współgospodarzami naszego przedszkola oraz obserwowali swoje dzieci na tle grupy. Zależy nam również na tym by poznali metody naszej codziennej pracy oraz poczuli do nas sympatię i mieli coraz więcej zaufania, bo przecież wychowanie dzieci to jest coś bardzo ważnego i odpowiedzialnego.

Spotkanie w tak miłym gronie zakończyło się wspólnym śpiewem ulubionej pieśni pielgrzymkowej Ojca Świętego „ Barka”. Mam nadzieję, że to zajęcie przyczyniło się do jeszcze lepszego poznania postaci Jana Pawła II przez moich wychowanków.

od Urszula Nowak

do Urszula Nowak