ponad 6 lat temu


Prima Aprilis

 

Pierwszy dzień kwietnia to Prima Aprilis, czyli dzień pełen żartów, śmiechu oraz świetnej zabawy. Ten nastrój udzielił się również grupie sześciolatków. Na początku dzieci poznały krótką historię związaną z obchodami tego dnia. Najbardziej spodobał im się francuski „poisson d'avril” i związany z nim zwyczaj naklejania na plecach etykiety w postaci ryby.

W dobry humor wprowadził dzieci wiersz Juliana Tuwima „Cuda i dziwy”. Zainspirowane utworem postanowiły stworzyć primaaprilisową galerię. Wykorzystując zdjęcia z gazet, plastelinę i pastele, wykonały obrazy pełne fantazji i humoru. Ze zwykłych rajstop, trocin i żyta powstały śmieszne główki, z których za kilka dni zaczną wyrastać „zielone włosy”.
 

Dużo radości sprawił dzieciom konkurs na najśmieszniejszy strój. Każda grupa wymyślała przebranie dla swojego reprezentanta, a potem w zabawny sposób musiała go przedstawić na scenie. Konkurs zakończył się pokazem śmiesznych i dziwnych sposobów chodzenia.
 

Cały dzień obfitował w dobrą zabawę, a uśmiech gościł na twarzach wszystkich dzieci. Prima Aprilis to jedyny w roku dzień, gdy wszystko jest możliwe i każdy śmieje się!

 

 

Przedszkole nr 22

Jolanta Januszek
Ostatnio on-line:
2 miesiące temu

Jolanta Januszek dodał/a również:


Dzień Czystego Powietrza
Odwiedzono: 1200
Dzień włoski
Odwiedzono: 1063
"Rodzice dzieciom"
Odwiedzono: 746

Polecane
Piosenki dla dzieci
jako uzupełnienie treści
miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Zamów