Dzień Wierzby

Wydarzenie dodał(a) Marzanna Joniec

W naszym przedszkolu tradycją stało się świętowanie w Dniu Wiosny - Dnia Wierzby.

Obchody te zainicjował w naszej placówce nieżyjący już miłośnik przyrody p.Bożydar Bibrowicz w roku 2004. Rokrocznie zasadzamy kolejne odmiany wierzby -  charakterystycznego  elementu polskiego krajobrazu. W tym roku pogoda nam nie sprzyjała, musieliśmy trochę poczekać z posadzeniem drzewka w ogrodzie. W końcu udało się. Dzisiaj podczas zajęć kółka ekologicznego "Strażnicy Przyrody" wybrali miejsce w Zakątku p. Bożydara i  posadzili wierzbę iłę. Nie było to łatwe zadanie. Trzeba było wykopać dołek, nalać do niego wody i usadowić w nim drzewko, a następnie zasypać i znowu podlać wodą z konewki.  Wiemy, że rośliny do życia potrzebują światła i wody.

Potrafimy troszczyć się o rośliny.  Przez najbliższe dni będziemy pamiętać o podlewaniu drzewka.

od Marzanna Joniec

do Marzanna Joniec