Origami w edukacji i terapii - warsztaty

Wydarzenie dodał(a) Renata Stawczyk-Mizińska

5 marca br. w Warszawie odbyły się warsztaty „Origami  w edukacji i terapii”. Origami jest bardzo starą sztuką składania figurek z papieru, której korzenie sięgają starożytnych Chin.

Warsztaty poprowadziła trenerka Alicja Reda z Polskiego Centrum Origami. Na wstępie krótko przedstawiła historię Origami a następnie omówiła podstawowe zasady składania papieru: zawsze składamy papier w ciszy mając czyste ręce, by kartka się nie sklejała. Papier należy zaginać nie miażdżyć. Nie mieszamy form; kół z kwadratami. Zawsze składamy na blacie i używamy małej ilości kleju do przyklejania elementów na kartce papieru.

W czasie spotkania składałyśmy figurki związanie z tradycją Świat Wielkanocnych: jaja, koszyczki, kurczaczki, króliczki, palemki. Wszyscy uczestnicy zdobytą wiedzę i umiejętności będą mogli wykorzystać w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, z którymi pracują.

Dobrym podsumowaniem warsztatów niech będzie cytat: „Kto potrafi cieszyć się z małych rzeczy ten mieszka w ogrodzie pełnym szczęśliwości”. /P. Bosmans/

Renata Stawczyk-Mizińska

Anna Korzeniewska