Święto czekolady w Przedszkolu nr 9 w Koszalinie

Wydarzenie dodał(a) Justyna Kaźmierczak

Każdego  roku dzieci w przedszkolu aktywnie uczestniczą w obchodach Światowego Dnia Czekolady.

Małe  Łakomczuszki z Naszego Przedszkola, jak co roku nie mogły doczekać się LUTEGO, a dlaczego? Nie, nie z powodu WALENTYNEK !!!.... Z powodu przesłodkiego ŚWIĘTA CZEKOLADY .

W tym dniu  jemy wszystko, co czekoladowe!! Dzieci  przebrane w kolorze  czekolady   miały okazję  zapoznać    się z  jej  historią : skąd pochodzi, z czego jest zrobiona, jak wygląda proces technologiczny produkcji czekolady i  jakie są jej rodzaje.

Już od samego rana dzieci degustowały, oblizywały, smakowały wszystko, co czekoladowe. Rozpoznawały różne rodzaje czekoladowych przysmaków podczas zagadek smakowych.  Potrafiły wymienić  rodzaje czekolad:   mleczną, białą, z orzechami i z różnorodnym nadzieniem

Panie   z poszczególnych grup zadbały o odpowiedni „makijaż” naszych  Łasuchów, ale jak wiadomo „bez pracy nie ma kołaczy”. Więc tym samym każda z grup zabrała się do ciężkiej pracy przygotowując  słodkości na Czekoladową Wystawę.

Przedszkolaki wykonywały    według  własnego pomysłu  prace plastyczne z wykorzystaniem rozpuszczonej czekolady: białej, mlecznej i gorzkiej. Powstały piękne, słodkie obrazki, które mogli  podziwiać rodzice.

Dzieci  dekorowały  herbatniki   i wafle czekoladą,  wykonały czekoladowy tort,  tworzyły kompozycje czekoladowe- np.:  Magiczne  Drzewo, Tostową Chatkę Baby – Jagi  i  Czekoladowego Potworka .

Dzieci brały udział w przepysznych  różnorodnych konkursach i tańcach. Uczestniczyły w  koncercie  w wykonaniu artysty Dawida Lachowicz-Staniszewskiego ,śpiewały piosenki o tematyce  czekoladowej. Rodzice i dziadkowie mieli również swój udział- podzieli się różnymi przepisami kulinarnymi.

Pyszny był to dzień w przedszkolu, szkoda że zdarza się tylko raz do roku. Jednak aby było „co” wspominać na koniec wykonano słodki wspólny portret.

Dzieci myślą już o Święcie Czekolady w następnym roku.

od Justyna Kaźmierczak

do Justyna Kaźmierczak