Prezent dla Mikolaja.

Wydarzenie dodał(a) Ewa Kaczkowska

Zabawy z Mikołajem w naszym przedszkolu przebiegaly pod hasłem: "Klopoty Świetego Mikołaja" w oparciu o scenariusz  zawarty w publikacji wydawnictwa Raabe "Uroczystości i imprezy w przedszkolu".

Do tak bardzo oczekiwanego spotkania, dzieci przygotowywały się od kilkunastu dni. Kazda grupa miała zadanie do wykonania np. przygotować na zajęciach rytmicznych  ilustrację wybranej piosenki, którą następnie trzeba  było zaprezentować dla Mikołaja albo wykonać instrumenty perkusyjne z różnorodnych pudełek. Wszystkie dzieci z przedszkola przez kilka dni o ustalonej godzinie, zbierały sie w sli muzycznej gdzie słuchały bajek o Mikołaju oraz uczyły się wiersza "Prezent dla Mikołaja".

Podczas słuchania bajki oraz nauki wiersza, pani z przedszkola robiła szalik na drutach, który dzieci wręczyły jako prezent dla Mikołaja. W dzień imienin Mikołaja w przedszkolu panowała atmosfera  radości i wielkiego oczekiwania na przyjście tajemniczego goscia. Wszystkie dzieci zebrały się w sali muzycznej, gdzie pomagały Mikolajowi uporać sie z kłopotami jakie go spotkały. Kiedy rozwiazały wszystkie problemy, gorącym śpiewem przywołały Mikołaja. Zabawy i tańce z Mikołajem , to chwila na którą czekają dzieci cały rok i jest jedna z najwspanialszych chwil w życiu. Każde dziecko naszego przedszkola uscisnęło dłoń naszego gościa, każde dziecko otrzymało prezent z jego rąk, każde dziecko mogło przytulić się do niego i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Na koniec wspólnych zabaw, dzieci wreczyły rownież prezent Mikołajowi, bo przecież On też lubi otrzymywać podarki. Nasz wspaniały, miły i sympatyczny gość objecał wrócić do nas za rok.

od Ewa Kaczkowska

do Ewa Kaczkowska