Little Ant at the ZOO - przygoda w ZOO (podsumowanie zajęć)

Wydarzenie dodał(a) Martyna Dobrowolska

Nasze przedszkolaki bardzo chętnie uczą się z Małą Mrówką. Projekt "Little Ant at the ZOO" idealnie wpisał się w tematykę zajęć dydaktycznych. Przeprowadziliśmy kilka zajęć dzięki Cioci Milence, na których dzieci poznały w języku angielskim nowe nazwy, liczebniki, zwroty.

Wspólnie z Little Ant wyruszyliśmy na przygodę do ZOO pociągiem. Tam trafiły na nowe, nieznane dotąd zwierzęta w języku angielskim. Tańczyliśmy ucząć się nowych gestów i czynności. Rozwiązywaliśmy zagadki i odpowiadaliśmy na nurtujące pytania. Dzieciom zawsze chętnie z pomocą przychodzi nauczycielka - Mała Mrówka, którą cieszy gdy może „małym poszukiwaczom” pomóc w świecie przygód i nauki!

W zajęciach wykorzystaliśmy "Karty Pracy". Dzieci same też wykonywały prace dotyczące zajęć oraz robiły maski zwierząt. Na koniec zajęć podsumowujących tematykę zrobiliśmy wspólnie teatrzyk. Dzięki temu dzieci coraz sprawniej posługują się zwrotami w języku angielskim oraz chętnie uczestniczą w zajęciach (co bardzo nas cieszy).

Zajęcia były świetną przygodą idowodem na to, że dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę.

Pozdrawiamy Małą Mrówkę

Niepubliczne Przedszkole "Szóstka" w Płońsku

Little Ant At the Zoo

Przedszkolaki wraz z Małą Mrówką odwiedziły zoo i poznały wybrane zwierzęta.

od Martyna Dobrowolska

do Martyna Dobrowolska