Dzień Dziecka w Parku Wieloryba

Wydarzenie dodał(a) Agata Lelo-Stogowska

Tu zaczęła się nasza przygoda… Gdzie? – w Parku Wieloryba w Rewalu.

Dnia 31 maja 2017 roku dzieci z Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie z grupy „Smerfów „ i „Duszków” wyruszyły na wycieczkę autokarową by uświetnić zbliżające się święto Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Po śniadaniu, z plecakami wypełnionymi „smakołykami dziecięcymi” wyruszyliśmy na „podbój” wielorybów. Przed ogromną bramą, przy której zrobiliśmy sobie zdjęcie, czekał na nas… Pirat Krzysztof. Uśmiechem i oczami pełnymi przygody zaprosił nas do swojego podwodnego królestwa. Zapraszając ustalił zasady, które obowiązują w głębinach oceanu, m.in.: „słuchać się pirata, uważać na morskie ryby i ssaki, ostrożnie przechodzić po kładkach by Kur diabeł… nas nie zwiódł do swoich wód.

Przyjęliśmy zasady i wyruszyliśmy na wspaniałą przygodę w niezwykłe krainy tematyczne. Pirat Krzysztof z niezwykłą pasją i zaangażowaniem opowiadał o szarej foce, lisicy, flądrach, siejach, szprotach, makreli, trociach, dorszach, witlinku, który chowa się między meduzami, węgorzu, który jest bardzo unerwiony i … może poruszać się po talerzu nawet gdy go … przetniemy, dobijaku, zającu morskim, ciernikach, śledziach, łososiach, które są smaczne i zdrowe, rybach piraniach, które człowiek wpuszcza do morza, gdy nie wie co z tym zrobić, a znudził się patrzeniem i wiele innych gatunków ryb mieliśmy okazje poznać.Opowieści były przeplatane zabawami dramowymi.

Nasza przygoda to także poznanie największych gigantów z oceanów, przy których robiliśmy sobie zdjęcia. Czy baliśmy się stanąć przy nich? Nie! No może trochę … bo rekin młot, płetwal błękitny, rekin wielorybi, żarłacz tępogłowy, żarłacz biały prezentowały się okazale i wyglądały groźnie.

Poznaliśmy dziesięć przykazań dotyczących rekinów, których należy przestrzegać, a najważniejszą zasadą jest nigdy nie zbliżać się do rekinów, nawet tych najmniejszych.

Gdy szliśmy wąską kładką pośród rozlewających się fontann zaobserwowaliśmy wspaniałe zjawisko – na wodzie lekko kołysała się tęcza! Nasz pirat po wspaniałych opowieściach zaprosił nas do Morskiego Placu Zabaw. Atrakcją był wielki dmuchawiec „Nemo” i ogromny statek piracki. Przy stolikach urządziliśmy piknik, w czasie którego zajadaliśmy przygotowane przez naszą panią Małgorzatę Ziębę oraz panie z kuchni: Marzenę, Anię i Krysię jedzonko, które bardzo nam smakowało (dziękujemy!).

Potem odwiedziliśmy skarby piratów i … nasze panie: Renata, Kasia, Bożena, Jola, Grażyna i Anita ofiarowały nam wodne, świecące kule z pływającymi rybkami. To było super! Ten skarb mogliśmy wziąć do domu.

Każda przygoda ma swój koniec, dlatego… pełni wrażeń, energii, doświadczenia wyruszyliśmy do naszego przedszkola. Było fajowo, fantastycznie, ciekawie i morsko. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami i pomogli nam przeżyć tę niesamowita przygodę.

Dzieci z Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie z paniami:
Renatą Klimowicz, Bożeną Zajączkowską, Katarzyną Kołakowską, Jolantą Chudy, Grażyną Świderek, Anitą Chudy

Ahoj!

od Agata Lelo-Stogowska