Kiermasz wymiany książek

Wydarzenie dodał(a) Karolina Skutnik

Mając na uwadze, iż kontakt z książką rozwija ciekawość i wrażliwość dziecka oraz pobudza wyobraźnię, w naszym przedszkolu w ramach promowania czytelnictwa zorganizowany został Kiermasz wymiany książki”.

Bezpośrednie obcowanie z książką rozbudza u dziecka zainteresowania, rozwija wyobraźnię, wzbogaca zasób słów i wiadomości, motywuje do nauki czytania oraz pisania. Ponadto, ilustracje zawarte w książkach zachęcają wychowanków do opowiadania, kształtują percepcję wzrokową oraz rozwijają myślenie przyczynowo-skutkowe.

Zasady korzystania z KIERMASZU wymiany książeczek:

1. W kiermaszu mogą brać udział wszyscy przedszkolacy naszego przedszkola.
  2. Książki można wymieniać.
  3. Każdy przedszkolak może przynieść swoją książeczkę z domu i wymienić ją z książeczką z naszej biblioteczki przedszkolnej;
  4. Książki przeznaczone do wymiany nie powinny być zniszczone.

Jeśli w waszej domowej biblioteczce znajdują się książeczki, z których już nie korzystacie, można przynieść je do przedszkola.

Mamy nadzieję, że wymiana książek sprawi dzieciom wiele radości i przyjemności, nauczy je również odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Zapraszamy do naszego Kiermaszu Wymiany Książek!

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.

od Karolina Skutnik

do Karolina Skutnik