Puchatkowo z prezentem dla głubczyckiego Oddziału Dziecięcego w SP ZOZ

Wydarzenie dodał(a) Ania Semczuk

Przedszkole nr 2 z Głubczyc - Puchatkowo zorganizowało zbiórkę książeczek, gier i plluszaków dla świetlicy nowo wyremontowanego Oddziału Dziecięcego w SP ZOZ Głubczyce. Akcja miała na celu zgromadzenie przeróżnych książek dla dzieci - małych pacjentów głubczyckiego szpitala. 19 maja zostały one oficjalnie przekazane dla naszej placówki medycznej przez panie w strojach Myszki Mini i Miki oraz Kubusia Puchatka, a także panią dyrektor Joannę Radecką. Akcja zakończyła się sukcesem, zebraliśmy bardzo dużo  zadbanych, pięknie ilustrowanych książek. Oprócz tego zgromadziliśmy przeróżne gry planszowe oraz puzzlle. W piątkowy poranek przewieźliśmy zebrane rzeczy  przetransportowano w wielkich kartonach do szpitala. Następnie  z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia przekazane zostały małym pacjentom i panu ordynatorowi. Tego dnia Wszyscy (mimo pobytu w szpitalu) byli uśmiechnięci także za sprawą odwiedzin bajkowych postaci. To szczególna akcja, ponieważ nie tylko ma za zadanie popularyzować czytelnictwo, ale przede wszystkim nieść radość tym, którzy tego najbardziej potrzebują, czyli pacjenci szpitala. Niestety, książki są zapomniane w dobie nowoczesnej technologii, a przecież potrafią one czynić cuda. Mogą łagodzić stres, przyczynić się do zapomnienia o chorobie, są pewną formą wspomagania terapii. Czytając książki relaksujemy się i nie myślimy o codziennych obowiązkach. Świetlica na nowo wyremontowanym Oddziale Pediatrycznym będzie miejscem, gdzie np. rodzice będą mogli czytać swoim pociechom.

od Ania Semczuk

do Ania Semczuk