Płocka "14" na konkursie pt. "Wesołe strofy o zwierzetach"

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Siemieniako

26 maja 2017 r. dzieci z grupy „Biedroneczki” wzięły udział w konkursie recytatorskim pt. „Wesołe strofy o zwierzętach” zorganizowanym przez Książnicę Płocką Filię Biblioteczną nr 4. Celem konkursu było przede wszystkim rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci. Gościem honorowym konkursu był Tomasz Samojlik – autor komiksów i książek dla dzieci, w których popularyzuje on wiedzę o przyrodzie i jej tajemnicach. Pisarz opowiedział dzieciom o swojej pracy, zainteresowaniach i książkach, które napisał i zilustrował. Uczestnicy konkursu mogli zakupić książkę pana Samojlika i otrzymać od niego dedykację z autografem. Konkurs przeznaczony był dla dzieci przedszkolnych i z klas I-III. „Biedroneczki”, czyli Lena Adamkiewicz, Lena Truskolaska i Rafał Lichocki, zaprezentowały następujące wiersze: „Żaba” i „Ślimak” Jana Brzechwy” oraz „Bosa osa” Doroty Gellner. Dziewczynki zostały laureatkami konkursu: Lena Adamkiewicz zajęła I miejsce, a Lena Truskolaska III miejsce. W nagrodę otrzymały dyplom i książki autorstwa Tomasza Samojlika.

od Agnieszka Siemieniako

do Agnieszka Siemieniako