Little Ant in the Meadow w Przedszkolu nr 20 im. Karlika i Karolinki w Tychach

Wydarzenie dodał(a) Anna Andrzejczak

Przygoda w otoczeniu łąkowych zwierząt, w czasie pięknej pogody to kolejna, szkoda, że już ostatnia z naszych przygód z serii „Little Ant’s Adventures”.

Dzieci wybrały się na rowerach wraz z naszą Małą Mrówką, zabrały ze sobą rzeczy potrzebne na piknik … oczywiście w naszej zabawie nie brakło nazewnictwa, zwrotów i opowieści w języku angielskim.

Poprzez liczne zadania, wspólne zabawy według scenariusza Pani Katarzyny Janiszewskiej- Gold, nasi wychowankowie powtórzyli m.in. materiał z poprzednich lekcji o pogodzie, o Gąsienicy, mieli okazję doskonalić umiejętność przeliczania, stosowania liczebników głównych i porządkowych w języku angielskim, poznały nazwy zwierząt, zaśpiewały znane piosenki „”Umbrella”, „Short Catepillar”, „One Little Cloud” – a wszystko dzięki pasjonującej przygodzie i spotkaniu na łące z Biedronką, Konikiem polnym, Pajączkiem ….

Urzekający świat dziecięcej fantazji pomaga zapomnieć o jakichkolwiek trudnościach i czasami kłopotach językowych. A najbardziej cieszy nieustająca ciekawość „małych odkrywców” w świecie lingwistyki z języka angielskiego. Swoboda i biegłość wypowiedzi starszaków, a także coraz większa ciekawość pisanych tekstów angielskich, utwierdzają mnie w przekonaniu, że dzieci są już gotowe do kontynuacji nauki języka angielskiego w szkole.

W młodszych grupach realizacja zajęć, według tego scenariusza, dostarczyła dzieciom przygód przepełnionych radością odkrywania, doświadczania i przeżywania wraz z możliwością doskonalenia wymowy, wypowiedzi i poszerzania zasobu słownictwa z języka angielskiego.

Już niebawem rozpoczną się wakacje, być może wyjazdy naszych przedszkolaków z rodzicami na wojaże po świecie.

Roczna przygoda z Małą Mrówka w cyklu proponowanych pięciu modułów, realizowana równolegle z zajęciami według Programu ”English with Little Ant” (w naszym przedszkolu już drugi rok!) każą mi przypuszczać, że moi podopieczni świetnie poradzą sobie w nowych sytuacjach i okolicznościach, gdzie znajomość języka angielskiego okaże się pożyteczną, cenną i praktyczną umiejętnością.

Little Ant in the Meadow

Przedszkolaki wraz z Małą Mrówką wędrowały po łące pełnej cudownych owadów i innych zwierząt oraz nauczyły się je rozpoznawać.

od Anna Andrzejczak

do Anna Andrzejczak