Społeczność
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.
Konspekt do prowadzenia zajęć metodą logarytmiki w grupie dzieci 3 - 4-letnich
Wpis został sprawdzony przez moderatora
Konspekt do prowadzenia zajęć metodą logarytmiki w grupie dzieci 3 - 4-letnich
Temat: Zabawy logarytmiczne z piosenką "Dwa malutkie misie”
Opracowanie: Małgorzata Gniewek
Cel ogólny:
- rozwijanie mowy
- zapobieganie wadom wymowy
Cel ogólny:
- wyrabianie orientacji w schemacie własnego ciała
- liczą w zakresie dwa
- kształtowanie koordynacji wzrokowo – ruchowej
- rozwijanie motoryki małej i dużej
- wyrabianie poczucia rytmu
- poznawanie pór dnia
- rytmiczne poruszanie się przy muzyce
Metody:
- pokazu i obserwacji
- zadań stawianych dziecku
- kierowania działalnością dziecka
- samodzielnych doświadczeń dziecka
Formy:
- indywidualna, grupowa, z całą grupą
Środki dydaktyczne: zabawki dwa pluszowe misie, obrazki z czynnościami misiów, dwie opaski na głowę z sylwetami misiów, chusta animacyjna , dwa arkusze papieru do wykonania misiów, farby, talerzyki plastikowe, małe kulki z papieru kolorowego
Przebieg zajęć:
1.Kto dzisiaj przyszedł do przedszkola? Misie
Jak wyglądają?
Kto wymyśli imię dla jednego misia?
Kto dla drugiego?
Misie chcą was zaprosić do słuchania piosenki i do wesołych zabaw
2.Przedstawienie tekstu piosenki – śpiew przy muzyce
Dwa malutkie misie
Chcą zatańczyć dzisiaj hopsa , hopsa
Dana , dana tańczą misie dziś od rana hej
Rozmowa na temat treści piosenki
O czym jest piosenka?
Ile było misiów w piosence?, Ile to paluszków? Co jeszcze miś ma dwa?
Następnie dzieci liczą u siebie oczka, uszy, nogi, ręce - wskazują części ciała
Jakiej wielkości były misie?
Ile ich było? Co robiły misie? A o jakiej porze dnia?
Jakie znacie inne pory dnia? Co dzieci mogą robić rano? Co w południe? Co wieczorem?
3.Ćw. rytmiczne- sylabizowanie tekstu piosenki przez klaskanie , wytupywanie, stukanie Chętne dzieci wybrane przez nauczyciela grają rytm na bębenku w środku koła
4. Ćw. oddechowe – dmuchamy na ,,gorącą zupę” misia, następnie każde dziecko dostaje talerzyki plastikowe z małymi kulkami papieru ( warzywami)
5. Zabawa ruchowo – naśladowcza
Zaprosimy misie do zabawy - wybranie dwojga dzieci ,,misiów” do środka koła, tańczą do piosenki z pluszowymi misiami. Pozostałe dzieci w kole idą i śpiewają piosenkę. Zabawę powtarzamy kilka razy zmieniając tańczące dzieci.
6. Zabawa percepcyjno – ruchowa
Na hasło ,,małe misie” po sali chodzą dzieci na czworakach, ,, misie mówią ,, mru, mru. Na hasło ,,duże misie” dzieci wstają , nauczyciel pokazuje obrazki z czynnościami misiów np. jedzą mniam, mniam ( pokazują), piją, myją się szur, szur, tańczą, la, la, skaczą hop, hop, śpią, lu, lu itp.
7. Ćwiczenia z reakcją na tempo
Na wolną muzykę dzieci idą trzymają chustę animacyjną, na której są dwa misie.
Na szybką muzykę podskakują i machają chustą z misiami.
8. Malowanie farbami w dwóch grupach misiów (narysowane kontury) - wykonanie plakatów. Dzieci malują farbami misie, dzielą się na dwie grupy.
Zobacz wszystkie wpisy
od Małgorzara Gniewek
Wyślij wiadomość
do Małgorzara Gniewek
Scenariusze zajęć
Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.
bliżej MAX nowość
Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl