Książka (dla) Przedszkolaka

Wydarzenie dodał(a) MARIOLA POLA

W grupie „Żabki” w Przedszkolu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi realizowany jest projekt czytelniczy: „Książka (dla) Przedszkolaka”. Dzieci w ramach projektu poznały zasady funkcjonowania biblioteki. Zapoznały się z etapami powstawania książki, spotkały się z autorką bajek dla dzieci, która przybliżyła im sposób tworzenia książek, wspólnie pracowały nad stworzeniem tekstu bajki oraz ilustracji do niej. Wykonały zakładki do swoich książek. Dzieci regularnie odwiedzają bibliotekę dziecięcą, gdzie uczestniczą w „głośnym czytaniu”. Systematycznie odwiedzają nas w przedszkolu rodzice, którzy czytają swoje ulubione książki z dzieciństwa. Do projektu przyłączyła się również młodzież z pobliskiego Gimnazjum, która również czyta dzieciom. Przedszkolacy chętnie przynoszą do przedszkola swoje ulubione książeczki, dokonują ich prezentacji i zachęcają do ich przeczytania. W ramach projektu przeprowadzony został również konkurs plastyczny:  Moja ulubiona postać z bajki lub baśni, w którym dzieci mogły zaprezentować swojego ulubionego bohatera książkowego.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.

od MARIOLA POLA

do MARIOLA POLA