Nasze spotkania w bibliotece

Wydarzenie dodał(a) Marzena Wacowska-Chałoń

Wprowadzenie dzieci w świat literatury rozpoczyna się, jak wiadomo, od ich wczesnych lat. Już trzyletnie dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Stopniowo literatura, zwłaszcza w przedszkolach, towarzyszy dzieciom na co dzień. Nasze przedszkole zachęca swoich wychowanków do sięgania po książkę. Dzięki współpracy z Miejską Biblioteką przy ul. Odrodzenia i przy ul. Jastrzębiej oraz paniom tam pracującym, możemy pochwalić się tym, że „torujemy drogę” przyszłym czytelnikom, zaszczepiamy chęć do czytania, utwierdzamy w przekonaniu, że książka to zródło wiedzy i przyjemności. Spotkania w bibliotece to nadzieja, że najmłodsze pokolenie lub choćby jego część będzie poszukiwać aktywnie wartości życiowych, rozrywki w książce i nie ulegnie modzie na bierny odbiór kultury masowej. Każde wyjście do biblioteki daje dziecku możliwość obejrzenia wielu książek oraz wypożyczenia ich do domu, gdzie są wspólnie czytane z rodzeństwem lub rodzicami. Warte podkreślenia jest, iż niektóre z naszych dzieci potrafią już samodzielnie czytać. Spotkania z książką to okazja do wspólnej recytacji wierszy znanych autorów, poznawania sylwetek pisarzy i poetów, udziału w konkursach literackich, zgaduj – zgadulach. Dzieci z naszego przedszkola z przyjemnością odwiedzają bibliotekę.

od Marzena Wacowska-Chałoń

do Marzena Wacowska-Chałoń