Zdrowy Bazarek w Siedemnastce

Wydarzenie dodał(a) Beata Nowak

W przedszkolu nr 17 w Elblągu w minionym tygodniu zawitał zdrowy bazarek. Każda z grup miała za zadanie przygotować zdrową przekąskę. Następnie dzieci ze starszych grup serwowały wszystkim rodzicom, dzieciom i gościom  swoje wyroby.

Pierwsza grupa, czyli Biedronki  przygotowała smaczną i zdrową surówkę marchewkową. Motylki stworzyły przepyszny koktajl truskawkowy z odrobinką miodu. Grupa Mrówek zrobiła pyszne zdrowe fit kanapeczki na bazie chrupkiego pieczywka,  „galaretowe frykasy”, czyli  wydrążone półkule pomarańczy zalane galaretką wyłożoną owocami, smaczne  długie  owocowe szaszłyczki oraz jabłecznego  jeża z szaszłyczkami, jak również zdrowy deser w kieliszkach. Żuczki przygotowały różowe naleśniki z soku buraczanego wypełnione lekkim twarożkiem, zdecydowanie to danie cieszyło się największą uwagą wśród dorosłych i najszybciej zniknęło ze stolika. Pszczółki zrobiły przepyszną zdrową nutellę z orzechów laskowych, mleka, kakao i miodu  podaną na świeżutkim pełnoziarnistym oraz żytnim chlebku. Muszki ususzyły talarki z jabłka i tym sposobem powstały przepyszne chipsy. Z kolei najmłodsza grupa, czyli Pajączki  przygotowała szaszłyczki owocowe i warzywne.

Zdrowy bazarek cieszył się wśród rodziców i dzieci wielkim  powodzeniem, a uginające się od namiaru stoły szybko stawały się coraz mizerniejsze, ponieważ wszystkim smakowały wyroby naszych dzieci i znikały w mgnieniu oka. Przedszkolaki zobaczyły, że same mogą stworzyć zdrowe, słodkie przekąski, które są wolne od cukru. Akcja spodobała się zarówno dorosłym jak i naszym pociechom.

B. Nowak, K. Gawron

od Beata Nowak