Udział w akcji Marzycielska Poczta - Akademia Zielonego Misia w Krakowie

Wydarzenie dodał(a) Sylwia Gurgacz

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie MarzycielskaPoczta.pl znaleźć można profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką historię ich choroby.

Marzycielska poczta swoją opieką obejmuje ponad 50 chorych dzieci z całej Polski zmuszonych do ciągłej rehabilitacji i częstych pobytów w szpitalach. Choroba bardzo często ogranicza ich kontakt z rówieśnikami, którego szczególnie potrzebują. Dla tych dzieci listy i kartki stanowią ogromne wsparcie. Niejednokrotnie jest to więcej radości niż niejeden tradycyjny prezent. W naszym przedszkolu chętnie angażujemy się z dziećmi w różnego rodzaju akcje charytatywne. Dlatego też dokonując podsumowania akcji Książka dla szpitala zastanawialiśmy się wspólnie w jaki inny sposób możemy pomóc chorym dzieciom. Wśród wielu propozycji pojawił się pomysł wysłania listu/laurki. Od razu wprowadziliśmy słowa
w czyn, gdy tylko usłyszeliśmy o prowadzonej akcji. Dzieci narysowały dla chorej dziewczynki laurki a następnie złożyły jej życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Przygotowaną przesyłkę wysłaliśmy pocztą na podany adres. Mamy nadzieję, że Karolinka otrzyma od nas paczkę i sprawi jej ona dużo radości. Jeżeli ktoś z Państwa chciały pomóc wystarczy wejść na stronę internetową MarzycielskaPoczta.pl, wybrać profil chorego dziecka i napisać dla niego kartkę lub przygotować laurkę. Akcję można polecić każdemu! Serdecznie zachęcam wszystkich do takiej formy pomocy!

Sylwia Gurgacz

od Sylwia Gurgacz