MasterChef Junior, konkurs kulinarny w SP nr 38 w Krakowie

Wydarzenie dodał(a) Sylwia Gurgacz

Dnia 10.03.2017 dzieci z grup V – IX wzięły udział w międzygrupowym konkursie kulinarnym o tytuł MasterChefa Juniora pod hasłem: Żyjmy zdrowo, jedzmy kolorowo.
Celem konkursu było promowanie sztuki kulinarnej oraz pogłębianie wiedzy na temat zdrowego odżywiania.
Zadanie konkursowe polegało na wspólnym przygotowaniu potrawy z wykorzystaniem zdrowych produktów. Każda z grup zaprezentowała niezwykłe potrawy, wśród których należy wymienić:
- Puchatki: kolorowe, wiosenne kanapki,
- Pszczółki- tęczowe szaszłyki,
- Biedronki – biedroneczki na listkach sałaty oraz faszerowane pomidory,
- Odkrywcy – foczka słodziak,
- Podróżnicy – gruszkowy jeżyk oraz faszerowane pomarańcze,
Jury w składzie: p. Dyrektor, p, intendentka, p. kucharka oceniły wszystkie potrawy pod względem smaku i estetyki wykonania. Bardzo ciężko było wyłonić zwycięzcę, dlatego bo burzliwych obradach jury przyznało tytuł Masterszefa Juniora każdej z grup.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Dodatkowo przepisy każdej z grup znaleźć będzie można w naszej przedszkolnej książce kucharskiej pt.; Żyjmy zdrowo, jedzmy kolorowo.

Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w konkursie! Na kolejną edycję konkursu zapraszam w przyszłym roku!

Organizator,
Sylwia Gurgacz