Olimpiada przedszkolakowa

Wydarzenie dodał(a) Urszula Kapuścik

Jak przed rokiem, dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w „Olimpiadzie Przedszkolakowej”. 10 czerwca w zawodach sportowych na terenie placu zabaw Przedszkola nr 12 im „Bajkowej Przygody” brały udział dzieci z młodszych i starszych grup. Olimpiada rozpoczęła się od przywitania gości przez Panią dyrektor, Martę Domka.

Konkurencje sportowe były przygotowane panie nauczycielki z przedszkola. W pierwszej kolejności w zawodach uczestniczyły dzieci z grup młodszych, następnie dzieci z starszych grup. Przedszkolaki z wielką radością i zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach: biegały, rzucały woreczki na odległość, zbierały woreczki na czas, celowały do bramki, brały udział w sztafecie z przekazywaniem sobie pałeczki, zabawach z chustą animacyjną oraz w zawodach w przeciąganiu liny. Wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc w poszczególnych konkurencjach. Liczyła się radość i zabawa, a także fakt, że nie jest ważne, które miejsce zajmiemy, lecz to, że możemy brać udział w sportowej zabawie na świeżym powietrzu razem z innymi kolegami i koleżankami. Miejsca i punkty zdobyte w trakcie zawodów miały wymiar symboliczny, ponieważ wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami i zostali uhonorowani przez panią dyrektor pamiątkowymi dyplomami dla drużyny. Zawodnikom przez całą olimpiadę towarzyszyło wsparcie kibiców – dzieci z innych grup. Cieszymy się, że ucząc dzieci zdrowej rywalizacji, promujemy także zdrowy styl spędzania wolnego czasu oraz dostarczamy im powpdy do radości i satysfakcji z możliwości uczestnictwa w różnorodnych konkurencjach sportowych.

Urszula Kapuścik

od Urszula Kapuścik