Współpraca z "Tęczą"

Wydarzenie dodał(a) Urszula Kapuścik

W 2014 roku z inicjatywy nauczycielek z Przedszkola nr 12, im. „Bajkowej Przygody” nawiązana została współpraca przedszkola z Domem Dziecka „Tęcza” w Katowicach. Ideą współpracy była i jest charytatywna pomoc wychowankom tam mieszkającym. Poprzez stały kontakt chcemy pokazać, że nie jesteśmy obojętni na los podopiecznych. Nasza współpraca trwa już kilka lat. W Domu Dziecka „Tęcza” jesteśmy częstymi gośćmi. To właśnie dzieci z „Tęczy” są autorami nazwy grupy tanecznej „Zumbaczki”, w skład której wchodzą nauczycielki i  pracownice Przedszkola 12.

Do każdej wizyty bardzo starannie się przygotowujemy. Chcemy, aby pomoc którą organizujemy była sensowna i zaspokajała najważniejsze potrzeby dzieci. Cała społeczność naszego przedszkola angażuje się w zbieranie tego, co dzieciom jest najbardziej potrzebne. Organizujemy zbiórki kosmetyków lub też innych potrzebnych rzeczy. Jadąc tam z prezentami. organizujemy bale czy zabawy połączony z konkursami. Dary od serca oraz spotkania z „Zumbaczkami” przyjmowane są przez dzieci z ogromną wdzięcznością. W wyniku spotkań nawiązała się nić sympatii między naszą placówką i podopiecznymi Domu Dziecka. Wspólne zabawy, festyny i ogniska cementują tę przyjaźń. Dodam, że podopieczni „Tęczy” dwukrotnie gościli na naszym czerwcowym „Festynie rodzinnym”.

Urszula Kapuścik

od Urszula Kapuścik