"Znani ludzie Lublina dzieciom" (Przedszkole nr 57)

Wydarzenie dodał(a) Ewa Brankiewicz

Lublin - nasze kochane miasto - nazywane stolicą wschodniej Polski. Jest największym i najprężniej rozwijającym się miastem po prawej stronie Wisły. Bogata, siedmiowiekowa historia Lublina oraz położenie w wielokulturowym tyglu stanowią o jego szczególnych walorach. Wiemy, ze jest to zaczarowane miejsce przyciągające unikalnym klimatem, bogatą architekturą i licznymi zabytkami. Nasze ukochane miasto obchodzi swoje 700 urodziny. Chcielibyśmy w sposób wyjątkowy uczcić to historyczne wydarzenie.

Z tej okazji Przedszkole nr 57 w Lublinie zorganizowało akcję „Znani ludzie Lublina dzieciom”.

Akcja polega na przesłaniu pozdrowień lub życzeń z autografem - od osób zasłużonych dla Lublina -  dla dzieci z naszego przedszkola.

Cele akcji:

• bliższe poznanie urodzonych w Lublinie wybitnych i zasłużonych dla naszego miasta: polityków, sportowców, ludzi nauki, kultury i sztuki;
  • włączenie się w obchody jubileuszu 700-lecia miasta;
  • budzenie zainteresowania dzieci własną miejscowością;
  • kształtowanie umiejętności dostrzegania piękna i oryginalności swojego regionu;

Przebieg akcji:

1. Wysłanie zaproszeń do wybitnych przedstawicieli Lublina.
  2. Zorganizowanie cyklu zajęć dla dzieci, na których bliżej poznają ciekawostki i wiadomości o sławnych i zasłużonych dla Lublina ludzi, którzy przysłali pozdrowienia.
  3. Z zebranych pozdrowień powstanie Przedszkolna Księga Pozdrowień, która zajmie honorowe miejsce w naszym przedszkolu. Będziemy się nią szczycić przed rodzicami i gośćmi zapraszanymi do przedszkola.

Do tej pory na naszą akcje odpowiedzieli artyści min. p. Beata Kozidrak, p. Krzysztof Cugowski, zespół „Jarzębinka”, p. Piotr Kajetan Matczuk, aktorka p. Jolanta Banak oraz Prezydent Miasta Lublina, Wojewoda Lubelski, Prezes Izby Wojskowej, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sprawiedliwości, Wojskowy Komendant Uzupełnień, prezydent Miasta Przemyśla, Komendant Policji w Lublinie, Komendant Straży Pożarnej, Wójt Gminy Karczmiska, pisarz p. Piotr Wojciechowski i literat – p. Krzysztof Choiński.

Akcja cały czas trwa więc mamy nadzieję, że nasza Księga Pozdrowień będzie coraz większa.

Odbyła się w naszym przedszkolu prezentacja multimedialna przybliżająca dzieciom artystów, którzy włączyli się w naszą akcję. Dzieci chętnie słuchały ciekawostek na temat piosenkarzy, zespołów i pisarzy. Wysłuchały również treści pozdrowień oraz utworów muzycznych, przy których świetnie bawiliśmy się.

Na następnym spotkaniu dzieci poznają polityków związanych z Lublinem.

Organizatorki i pomysłodawczynie akcji: Ewa Brankiewicz, Małgorzata Rachubik, Małgorzata Cyran.

od Ewa Brankiewicz

do Ewa Brankiewicz