Dzień Babci i Dziadka u Motylków w MP 14 w Płocku

Wydarzenie dodał(a) Ewa Chylińska

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem pełnym mroźnych dni, to są w nim dwa takie dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. Są to święta kochanych babć i dziadków. Grupa Motylków z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku świętowała te dni 1 lutego br. Była to impreza nieszablonowa, pełna radosnych wierszyków i zabawnych scenek wykonywanych przez przedszkolaki. Dzieci miały również okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne oraz taneczne wykonując taniec z szarfami do utworu Edvarda Griega „Poranek”. Lecz największe wzruszenie nastąpiło podczas śpiewania przez dzieci piosenki Anny Jantar pt. „Za każdy uśmiech twój”, która na chwilę cofnęła czas. Po części artystycznej przedszkolaki wręczyły swoim kochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki z odciskami ich dłoni. Nie był to jednak koniec imprezy, ponieważ nasi goście zostali zaproszeni do zabawnych konkursów. Dziadkowie wbijali gwoździe na czas i dmuchali balony, których wybuchy słychać było w całym przedszkolu. Natomiast babcie przyszywały guzki na czas i obierały jabłka tworząc jak najdłuższą obierkę. Te konkursowe zmagania głośno dopingowały wnuczęta. Po zakończeniu konkursów nadszedł czas na wspólne tańce. Motylki zapraszały swoje babcie i dziadków do „Tańca przyklejańca” oraz układu tanecznego do piosenki „Babciu, droga babciu”. Finalnym tańcem były znane wszystkim, radosne „Kaczuchy”.

Atmosfera tej uroczystości była wspaniała. Podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Poprzez wiersz, piosenkę i taniec, dzieci wyraziły babciom i dziadkom swoje uczucia i podziękowały za trud włożony w ich wychowanie.

od Ewa Chylińska

do Ewa Chylińska