I PRZEDSZKOLNY DZIEŃ SPORTU W PM 11 W PABIANICACH

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Baśko

Dnia 21.02.2017 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach w ramach zorganizowanego „I Przedszkolnego Dnia Sportu” odbyły się zajęcia sportowe pt. „Ćwiczysz ty, ćwiczę ja – rośniesz ty i rosnę ja” prowadzone przez Mistrza Świata i Europy w Trójboju Siłowym (Wyciskanie Sztangi Leżąc) – Hovhannesa Yazichyan .

Cele wydarzenia:

• Promowanie zdrowego stylu życia.
  • Propagowanie wartościowego spędzania czasu wolnego poprzez korzystanie z szerokiej gamy aktywności fizycznych, jak zabawa ruchowa, spacer, wybrana dyscyplina sportowa, gra zespołowa czy gimnastyka.
  • Przybliżenie wybranych dyscyplin sportowych.
  • Wdrażanie do przestrzegania zasad zdrowej rywalizacji sportowej.
  • Kształtowanie i rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej przedszkolaków.
  • Integracja dzieci w różnym wieku podczas proponowanych zabaw sportowych.

W trakcie zajęć przedszkolaki dowiedziały się, jak ważną rolę odgrywają różne formy ruchowe dla ich zdrowia, miały możliwość nawiązania bliższego kontaktu z Mistrzem Świata i Europy oraz uczestnictwa w przygotowanym przez niego treningu. Dzieci dowiedziały się także co należy robić, aby zostać sportowcem i odnosić sukcesy, oglądały puchary i medale mistrza, z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści o emocjach, jakie towarzyszyły mistrzowi podczas odbierania najwyższych wyróżnień oraz  poznały wybrane dyscypliny sportowe. Podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń przedszkolaki zapoznały się z zasadą zdrowej, sportowej rywalizacji, jak również nauczyły się dokładnie wykonywać proponowane zadania. Dzięki temu w dalszej części dnia dzieci potrafiły zaproponować w grupach własne ćwiczenia gimnastyczne. Na zakończenie spotkania mistrz zachęcał przedszkolaki do zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu, jak również rozwijania zainteresowań sportowych. Natomiast przy wyjściu z każdym przedszkolakiem przybył szczęśliwą „piątkę”.

Organizatorkami sportowego wydarzenia były panie: Agnieszka Baśko i Magdalena Borowiec.

od Agnieszka Baśko

do Agnieszka Baśko