Dzień Kota u Maluszków - "Akademia Rozwoju"

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Przedszkole

17.02.2017 r. w grupie Maluszków miało miejsce bardzo ważne święto – Dzień Kota. Celem naszej uroczystości było budzenie sympatii wobec zwierząt z najbliższego otoczenia, wdrażanie do odpowiedzialności za zwierzęta, które mamy w domu, otaczanie troską zwierząt ze schroniska, przestrzeganie zasad bezpiecznego zachowania się wobec nieznanych zwierząt oraz czerpanie radości ze wspólnych zabaw. Tego dnia Maluszki przyniosły prace plastyczne, które przygotowały w domu. Owe prace przedstawiały właśnie sympatyczne kociaki. Na początku zajęć wszyscy przywitaliśmy się kocimi pazurkami, drapiąc się po pleckach, a następnie, aby wejść do Krainy Kocimiałkoci każdy z nas otrzymał bilet wstępu – koci stempelek i przystąpiliśmy do wspólnej zabawy. Przedszkolaki zaśpiewały wspólnie piosenkę pt. „Kotek łapki myje”, oglądały książeczki o kotach i rozmawiały także o ich zwyczajach. Maluszki wzięły udział w zabawie pt. „Co lubi kotek?”. Z zasłoniętymi oczami odgadywaliśmy kocie przysmaki. Jak wiadomo kotki świetnie rozpoznają odgłosy, dlatego też wzięliśmy udział w zabawie słuchowej „Jaki to dźwięk?” – Przedszkolaki musiały odgadnąć dźwięki schowane w kubeczkach. Na zakończenie wzięliśmy udział w zabawach ruchowych pt. „Kot polujący na mysz” – skradaliśmy się w rytm melodii z filmu „Różowa pantera” oraz w zabawie pt. „Sprytne kocury” – gdzie kocurki musiały zwinąć kłębek włóczki. Jako pracę plastyczną wykonaliśmy kolorowe kotki. Spójrzcie tylko, jaką fajną techniką wykonaliśmy je.

Red: Agnieszka Pleśniak

od Agnieszka Przedszkole